Evropske zelenice: Iličić z evrogolom pomagal zrušiti Chievo

Josip Iličić je na obračunu s slovensko obarvanim Chievom zabil zadetek za končnih 2:0. Desetica madridskega Reala!

20. december 2015 16.07
20. december 2015 17.18
SOCCER-SPAIN/
G. L.
G. L.

Firence - Slovenski reprezentant Josip Iličić je v dresu Fiorentine znova močno opozoril nase. Na tekmi s Chievom je dosegel prekrasen zadetek za končnih 2:0, s čimer so vijoličasti ostali na drugem mestu italijanskega prvenstva.

Nekdanji nogometaš Palerma in Maribora je končni izid postavil v 32. minuti, potem ko je v 20. prvi zadetek za domače zabil hrvaški napadalec Nikola Kalinić. Pri Chievu je do 74. minute igral še en slovenski reprezentant Valter Birsa, medtem ko je Boštjan Cesar tokrat sedel na klopi.

Ker je v Bergamu zmagal tudi Napoli (3:1) so Firenčani z južnjaki še naprej izenačeni na drugem mestu serie a s po 35 točkami. Eno več ima na vrhu Inter Samirja Handanovića, ki je danes na domačem terenu izgubil z Laziem (1:2).

Goste je že v 5. minuti v vodstvo popeljal Antonio Candreva, ki je v 87. minuti postavil tudi končni izid tekme. Italijanski reprezentant je imel na voljo enajstmetrovko, ki mu jo je Handanović sicer sijajno ubranil, a se je žoga odbila naravnost na nogo Candreve, ki je v drugo le premagal odličnega Ljubljančana. Edini zadetek za Milančane je v 61. minuti zabil Mauro Icardi.

Boleč poraz za Kloppa

V letošnji sezoni angleškega prvenstva je zaenkrat vse v znamenju Leicestra, a ne gre pozabiti še na enega malčka. Watford je še lani igral v drugi angleški ligi, danes pa je s 3:0 premagal sloviti Liverpool in se povzpel na sedmo mesto premier lige.

Goste iz mesta Beatlov je že v tretji minuti načel Nizozemec Nathan Ake, v 15. minuti je svoj prvi zadetek na današnji tekmi zabil razpoloženi Odion Ighalo, ki je v 85. minuti tekme postavil tudi končni izid.

Watford ima na sedmem mestu 28 točk, kar je deset manj od vodilnega Leicestra. Liverpool je s 24 točkami šele na devetem mestu.

Desetica Reala

V profesionalnem nogometu je prava redkost, da kakšna od ekip doseže dvomestno število zadetkov na eni tekme, madridskemu Realu pa je danes uspelo ravno to. Gareth Bale in druščina so s kar 10:2 premagali Rayo Vallecano, pa čeprav so v 12. minuti tekme še zaostajali.

Domače je sicer že v 3. minuti po podaji Balea v vodstvo popeljal Danilo, nato pa sta Antonio Amaya in Jozabed v roku dveh minut poskrbeli za preobrat. Njihovo veselje je bilo kratkotrajno, saj je Tito že v 14. minuti prejel neposredni rdeči karton, kar je v 25. minuti izkoristil Bale. Tri minute kasneje je drugi rumeni karton prejel še Baena, kar je pomenilo popoln razpad igre gostov.

Bale in Cristiano Ronaldo sta že do polčasa povišala na 4:2, v drugem delu pa je tri gole dodal Karim Benzema, dvakrat je zadel še Bale, svoj drugi gol na tekmi pa je zabil tudi Ronaldo in polom gostov iz predmestja Madrida je bil popoln.

V španskem prvenstvu se je zmaga z doseženimi desetimi ali več zadetki zgodila šele tretjič v zgodovini. Davnega leta 1931 je Athletic iz Bilbaa z 12:1 ugnal Barcelono, leta 1960 pa je Real z 11:2 povozil Eibar.

Beli balet se je z današnjo zmago približal Barceloni in Atleticu na dve točki zaostanka, po novem ima 33 točk. Madridski Atletico, pri katerem je celotno tekmo odigral Jan Oblak, je z 0:1 izgubil v Malagi, Barcelona pa mora svojo tekmo 16. kola še odigrati.

CARPI - JUVENTUS 2:3
Borriello 15., Bonucci 90. (ag.); Mandžukić 18. in 41., Pogba 50.
Vid Belec (Carpi) je branil vso tekmo.

ATALANTA - NAPOLI 1:3
Gomez 54.; Hamšik 52. (11m), Higuain 62. in 85.
Rdeča kartona: Paletta 90. (Atalanta); Jorginho 73. (Napoli)
Jasmina Kurtića (Atalanta) zaradi izključitve na prejšnji tekmi ni bilo v kadru.

FIORENTINA - CHIEVO 2:0
Kalinić 20., Iličić 32.
Josip Iličić (Fiorentina) je igral do 58. minute in dosegel zadetek. Valter Birsa je igral do 74. minute, Boštjan Cesar (oba Chievo) pa je sedel na klopi za rezervne igralce.

HELLAS VERONA - SASSUOLO 1:1