Evropske zelenice: West Ham zadal Chelseaju nov udarec, Bayer spet spektakularno

Nogometaši West Hama so ugnali Chelsea z 2:1, Bayer Leverkusen pa je bil po preobratu s 4:3 boljši od Stuttgarta.

24. oktober 2015 17.01
24. oktober 2015 18.16
SOCCER-GERMANY/
G. L., Delo.si

London - Aktualni angleški prvak Chelsea na začetku letošnje sezone preživlja zares težke čase. V 10. kolu angleškega prvenstva je Joseju Mourinhu in njegovim varovancem že peti letošnji poraz zadal West Ham, ki je na domačem Upton Parku slavil z 2:1.

Kovače, ki jih s klopi od začetka letošnje sezone odlično usmerja hrvaški strateg Slaven Bilić, je v vodstvo popeljal Argentinec Mauro Zarate, ki je v 17. minuti zadel po podaji koga drugega kot francoskega plejmejkerja Dmitrija Payeta. Črno nadaljevanje modrih je 44. minuti napovedal drugi rumeni karton, in s tem rdeči, srbskega vezista Nemanje Matića, pa čeprav so gostje prek Garyja Cahilla v 56. minuti izenačili in se vrnili v igro.

Bilić je namreč odločilno potezo povlekel v 69. minuti, ko je strelca prvega gola Zarateja potegnil iz igre in ga zamenjal z angleškim velikanom Andyjem Carrollom. Nekdanja zgrešena investicija Liverpoola se mu je oddolžila deset minut kasneje, ko je po predložku Adama Creswella Carroll skočil najvišje in premagal nemočnega Asmirja Begovića.

Chelsea je po novem neuspehu ostal prikovan v spodnjem delu lestvice, z 11 osvojenimi točkami je trenutno na 15. mestu. West Ham jih ima na svojem računu trenutno 20, kar jih ob tekmi več v primerjavi z Arsenalom in Manchester Unitedom uvršča celo na drugo mesto premier lige. Točko več ima le Manchester City, ki ga jutri čaka ravno dvoboj z mestnim tekmecem Unitedom.

Sijajen preobrat Bayerja

Po torkovi spektakularni tekmi lige prvakov med Bayerjem iz Leverkusna in Romo, ko so lekarnarji s Kevinom Kamplom nadoknadili zaostanek dveh golov in se nazadnje razšli z izidom 4:4, je leverusenskemu moštvu danes uspel nov izjemen preobrat. Tudi proti Stuttgartu so na domačem terenu zaostajali z dvema goloma razlike (1:3), a po sijajnem finišu tekmo celo dobili s 4:3.

Slovenski reprezentant Kampl je odigral vseh devetdeset minut in najprej pospremil zadetka Martina Harnika (v 50. minuti) in Daniela Didavija (54.) za prednost gostov z 2:0. Tri minute kasneje je Karim Bellarabi resda znižal zaostanek lekarnarjev, a je Lukas Rupp zadal domačinom vnovičen udarec.

Da za Kampla in soigralce predaje ni, sta z zadetkoma v razmaku dveh minut potrdila Sebastian Boenisch (70.) in Javier Hernandez (71.), za eksplozijo navdušenja na štadionu Bay Arena pa je v 89. minuti poskrbel Švicar Admir Mehmedi.

Bayern do tisoče zmage

Prav poseben mejnik je v današnjem 10. kolu nemškega prvenstva uspel münchenskemu Bayernu, ki je s 4:0 premagal Köln in s tem dosegel svojo tisočo zmago v bundesligi. S tem ostajajo Bavarci v tej sezoni neporaženi, še več, na desetih tekmah so vpisali ravno toliko zmag. Pred drugouvrščeno Borussio iz Dortmunda, ki ima resda tekmo manj, ima Bayern že deset točk prednosti.

Zadetke za nemške prvake so danes dosegli Arjen Robben (35. minuta), Arturo Vidal (40.), Robert Lewandowski (62.) in Thomas Müller (77./11-m).