Evropske zelenice: Palermo prekrižal načrte Romi

Danes so bili aktivni nogometaši v angleškem, francoskem, italijanskem in španskem prvenstvu.

17. januar 2015 21.29
Italy Soccer Serie A
G. L., Delo.si

Palermo - Nogometaši Palerma so ob pomoči slovenskega branilca Siniše Anđelkovića doma odščipnili točko favorizirani Romi in ji preprečili, da bi se na prvem mestu italijanskega prvenstva izenačila z Juventusom. Samir Handanović je s svojim Interjem gostoval pri Empoliju in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Na Siciliji je že v 2. minuti tekme povedel domači prvoligaš, za katerega je zadel talentirani argentinski napadalec Paulo Dybala. Gostje so do težko pričakovanega izenačujočega zadetka prišli v drugem polčasu - v 54. minuti je zadel Mattia Destro -, morebitnega zmagovitega zadetka, ki bi jim prinesel pomembne tri točke v boju za naslov prvaka, pa niso zmogli doseči.

Okrepljeni Inter, ki je v svoje vrste zvabil Xherdana Shaqirija in Lukasa Podolskega, je v Empoliju streljal s praznimi naboji. Še več, reševati jih je moral Handanović, ki je moral nekajkrat zelo resno posredovati.

V Angliji odmeva predvsem zmaga Chelseaja, ki je s kar 5:0 v gosteh ugnal Swansea City. Po dveh zadetkih Oscarja ter Diega Coste so vse opravili že v prvem polčasu, Andre Schürrle, ki naj bi bil na izhodnih vratih Stamford Bridga pa je v drugem polčasu le še potrdil zmagovalca. V Birminghamu je do treh točk prišel tudi Liverpool, ki je slavil zmago z 2:0, zadetka pa sta prispevala Fabio Borini in Rickie Lambert. Po šoku v obliki domačega poraza s Southamptonom se je pobral tudi Manchester United, ki je po zadetkih Marouaneja Fellainija in Jamesa Wilsona v Londonu ugnal QPR. Na lestvici premier lige so rdeči vragi kljub temu ostali za svetniki iz Southamptona, ki so novo gostujočo zmago dosegli na severu Anglije, v Newcastlu. Za zmago z 2:1 in ubranitev tretjega mesta na lestvici je z dvema goloma poskrbel Nizozemec Eljero Elia, ki v rdeče-belem dresu nastopa kot posojen nogometaš nemškega Werderja.

V Franciji je vodstvo na vrhu prvenstvene lestvice utrdil Lyon, ki je z 2:0 premagal Lens. Pred Marseillom ima sedaj štiri točke prednosti, je pa res, da morajo nogometaši iz Azurne obale svojo tekmo 21. kola še odigrati. To bodo storili jutri, ko na Velodrome ob 21. uri prihaja Guingamp.