Evropske zelenice: Costa mož odločitve proti Arsenalu, Betis ustavil Real Madrid

Liverpool v 95. minuti do zmage z redko videnih 5:4. Manchester United doma izgubil s Southamptonom. Izjemen gol Allija.

G. L.
sob, 23.01.2016, 21:12; spremenjen: 22:48

London - Na angleških zelenicah je v 23. kolu Arsenal v debriju s Chelseajem zapravil priložnost, da zavzame vrh lestvice premier lige. Veliki londonski derbi je že v prvem polčasu odločil Diego Costa. Topničarji so že po 18 minutah ostali brez igralca manj, potem ko je prekršek nad Špancem naredil Per Mertesacker. Štiri minute pozneje je Costa še zadel za 1:0.

Chelsea je tako nadaljeval uspešen niz pod taktirko Guusa Hiddinka, neporažen je že na zadnjih devetih tekmah. »Veseli smo novih treh točk in novega vzpona na lestvici. Preveč neodločenih izidov je že za nami, zato je ta zmaga prav prišla,« je po tekmi povedal branilec John Terry, medtem pa so na drugi strani topničarji imeli veliko povedati čez sodnika Marka Clattenburga

Prešerno slavje Kloppa

Tekma, kakršno so v 21. kolu angleškega prvenstva spremljali gledalci v Norwichu, na najvišjem nivoju vidimo le redko kdaj. Razburljiv obračun med domačimi kanarčki in gosti iz Liverpoola je po drami in dveh golih v sodnikovem podaljšku s 5:4 pripadel rdečim. Jürgen Klopp med prešernim slavjem ob očala.

Liverpoolčani so povedli v 18. minuti tekme, ko je zadel v zadnjem času prebujeni Brazilec Roberto Firmino. A njihovo slavje ni bilo dolgotrajno, saj je v 29. minuti z domiselnim strelom s peto izenačil Dieumerci Mbokani, popoln preobrat pa je v 41. minuti zrežiral novinec iz Evertona Steven Naismith.

Za še večji glavobol gostujočega trenerja je v 54. minuti z enajstmetrovke poskrbel Wes Hoolahan in domačim zagotovil že dva zadetka prednosti. Še preden se je slavje na domačem štadionu poleglo pa je po asistenci Firmina na 2:3 znižal Jordan Henderson. Razigrani Brazilec Firmino je osem minut kasneje goste spet popeljal v vodstvo, s čimer pa rdeči še niso dokončno strli bojevitih kanarčkov.

Sebastien Bassong je v 92. minuti tekme izenačil na 4:4, in ko se je zdelo, da se bo golijada končala z neodločenih 4:4, je v peti minuti sodnikovega podaljška zmago gostom prinesel Adam Lallana in veliko slavje Kloppa s svojimi varovanci se je lahko pričelo. Nemec si je, kot ponavadi, dal duška, ob tem pa so nastradala njegova očala (posnetek ob strani).

Zmaga Leicestra, poraz Uniteda, remi Cityja

Novo bolečo zaušnico je na Old Traffordu prejel Louis van Gaal in njegov Manchester United, ki ga je po zadetku Charlieja Austina v 87. minuti premagal Southampton. Podobna usoda se je v Londonu obetala Manchester Cityju, ki je po zadetkih dveh zadetkih Ennerja Valencie dolgo zaostajal z 1:2, a je Argentinec Sergio Agüero s svojim drugim današnjim zadetkom v 81. minuti tekme sinjemodrim priboril remi.

Vse tri točke pa so znova vzeli nogometaši Leicestra, ki so na domačem terenu s 3:0 premagali Stoke in so vsaj do jutrišnjega dvoboja z Arsenalom spet sami na vrhu premier league. Za lisice so zadeli Danny Drinkwater, Jamie Vardy in Leandro Ulloa.

Na četrtem mestu - za Leicestrom (47), ManCityjem, Arsenalom (oba 44) in pred Manchester Unitedom (37) - se je utrdil Tottenham, ki je s 3:1 premagal Crystal Palace. Na tej tekmi je za enega od zadetkov sezone poskrbel Delle Alli, tudi njegov projektil si lahko ogledate spodaj (pod vrhunci tekme Norwich - Liverpool).