Evropski prvaki Španci niso znali odkleniti romunske mreže (VIDEO)

Romunija že sedemnajst zaporednih dvobojev ne pozna poraza, Španija pa ni znala izkoristiti 72-odstotne posesti žoge.

28. marec 2016 01.37
FBL-EURO-2016-FRIENDLY-ROU-ESP

Cluj - Španski nogometni reprezentanci popolna terenska premoč, ki ji pritrjuje kar 72-odstotna posest žoge, na prijateljski tekmi na gostovanju v Romuniji ni kaj prida pomagala, saj je bila v napadu zelo nekonkretna in iz (zgolj) štirih poskusov ni znala spraviti na kolena Cipriana Tatarusanuja, na drugi strani pa je v svojem že 166. nastopu pod državno zastavo mrežo zaklenil tudi 34-letni veteran Iker Casillas. Končni izid - prijateljskih 0:0!

Aktualni evropski prvaki, za katere je debitiral zvezni igralec Barcelone Sergi Roberto, so se pred tremi dnevi brez zmagovalca, le da tedaj z 1:1, razšli tudi že z »azzurri«, danes pa sta najlepši priložnosti med izbranci selektorja Vicenteja del Bosqueja zapravila Pedro v prvem polčasu in Gerard Pique na začetku drugega. Romunija je niz neporaženosti raztegnila na že zelo zavidljivih 17 dvobojev, v tem obdobju je vpisala devet zmag in osem neodločenih izidov, nazadnje pa pokleknila predlanskega 4. junija, ko jo je v prijateljskem obračunu z 2:1 odpravila Alžirija. To četo Anghela Iordanescuja bodri in opogumlja pred letošnjim evropskim prvenstvom v Franciji.