Fiorentina zadala Interju prvi prvenstveni poraz

Milanski Inter je v šestem kolu italijanskega prvenstva izgubili proti Fiorentini z 1:4. Josip Iličič je za goste prispeval gol.

27. september 2015 21.21
27. september 2015 22.39
SOCCER-ITALY/

Milano - Nogometaši Interja so v šestem kolu domačega prvenstva doživeli prvi poraz v sezoni. Na domačem San Sirju jih je s 4:1 premagala Fiorentina, ki je z zmago prevzela vodstvo na lestvici.

Na tekmi sta sodelovala dva slovenska reprezentanta, Samir Handanović je pri domačih branil vso tekmo, Josip Iličić pa pri gostih igral vso tekmo in prispeval gol ter podajo.

Fiorentina je povedla že v četrti minuti. Samir Handanović je v svojem kazenskem prostoru trčil z Nikolo Kalinićem, za kar si je slovenski vratar prislužil rumeni karton, gostje pa so imeli na voljo enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Iličić in s strelom v desni kot premagal Handanovića (v spodnjem videu).

Iličić sodeloval tudi pri drugem golu

Milančani so v devetnajsti minuti prejeli drugi gol. Tudi tokrat je imel pomembno vlogo Josip Iličić, ki je močno udaril z roba kazenskega prostora, Handanović je njegov strel še odbil, nato pa se je žoga odbila proti golu, kjer jo je čez črto potisnil Kalinić.

Isti igralec je po le štirih minutah nadaljevanja povišal na 3:0. Levji delež pri golu je prispeval Marcos Alonso, ki je uspešno preigraval na levi strani in podal pred gol, kjer je žogo pričakal hrvaški napadalec in dokončal akcijo.

Inter je v 31. minuti doživel nov udarec, saj je ostal le z deseterico mož na igrišču. Razpoloženi Nikola Kalinić je sprejel globinsko podajo in sam stekel proti domačemu golu, ko ga je od zadaj nepravilno ustavil branilec Miranda in prejel rdeči karton. Fiorentina kljub številčni premoči v prvem polčasu ni več dosegla gola.

Domačini so v 60. minuti znižali izid. Alex Telles je izvedel prosti strel z leve strani in pred gostujoči gol poslal predložek, žogo je z glavo pričakal Mauro Icardi in zadel levo vratnico, nato pa je bil prvi pri odbiti žogi in zadel za 1:3.

Kalinić še tretjič v polno, podaja Iličića

Fiorentina je v 76. minuti dosegla četrti gol in razblinila vse dvome o zmagovalcu. Igralec tekme Nikola Kalinić je na polovici Interja ustavil žogo s prsmi in jo podal Josipu Iličiću, ta je stekel po levi strani in se znašel pred Handanovićem, nato pa nesebično vrnil žogo Kaliniću, ki je dosegel svoj tretji gol na tekmi (v spodnjem videu).

Italijansko prvenstvo, šesto kolo

Inter - Fiorentina 1:4 (0:3)

Icardi 60.; Iličić 4./11-m, Kalinić 18., 23., 76.

(Handanović je za Inter branil vso tekmo, Iličić pri Fiorentini igral vso tekmo)

Verona - Lazio 1:2 (1:0)

Helander 33.; Biglia 63./11-m, Parolo 86.

Torino - Palermo 2:1 (1:0)

Gonzales 44./ag, Benassi 48.; Gonzales 71.