Francozi v končnici mukoma do zmage (VIDEO)

V Amsterdamu so v 13. minuti vodili že z 2:0, nato pa šele tik pred koncem izvlekli težko zmago s 3:2.

26. marec 2016 00.32
FBL-EURO-2016-FRIENDLY-NED-FRA

Amsterdam - Čeravno so francoski nogometaši v prijateljskem dvoboju na Amsterdam Areni že v 13. minuti vodili z 2:0, so se morali za zmago nad gostitelji Nizozemci krepko potruditi. Prvi šok so domači navijači doživeli že v šesti minuti, ko je Jasperja Cillessena s prostega strela matiral Antoine Griezmann, razliko pa je podvojil Olivier Giroud. S takšnim rezultatom sta moštvi odšli na glavni odmor, takoj po njem pa je Nizozemce v igro, resda z roko, vrnil Luuk de Jong. Za razburljivo končnico je poskrbel Ibrahim Afellay, ki je izid poravnal v 86. minuti, toda zgolj dve minuti pozneje so tribune vnovič onemele: končni izid je namreč po preigrani obrambi postavil dolgoletni član PSG Blaise Matuidi. V izenačenem dvoboju sta bila oba tekmeca po 50-odstotno pri žogi, razmerje strelov v okvir vrat (7:5), kotov (5:3) in prostih strelov (17:13) pa je tehtnico rahlo nagibalo na stran zmagovalcev.

S slovenskega gledišča je bila zelo zanimiva tudi tekma v Trnavi, kjer se je tekmica čete Srečka Katanca v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2018 v Rusiji, Slovaška, brez zmagovalca in brez golov razšla z Latvijo. Ves dvoboj, še posebej pa v drugem polčasu, so bili gostitelji v izjemni terenski premoči, čemur pritrjujejo tudi razmerja priložnosti za zadetek (19:5), sproženih strelov v okvir vrat (4:1) in kotov (5:0). A kaj, ko so bili njihovi poskusi jalovi, član švicarskega Siona Andris Vanins pa je zaklenil mrežo.