Gerrard po le 41 sekundah na igrišču glavni osmoljenec Liverpoola (VIDEO)

V derbiju 30. kola angleškega nogometnega prvenstva je Manchester United z 2:1 premagal Liverpool. Junak Juan Mata.

22. marec 2015 19.48
FOOTBALL/
Š. Ro., Delo.si

Liverpool - Velike zmage so se v tekmi 30. kola veselili nogometaši Manchester Uniteda, v derbiju na Anfieldu so z 2:1 premagali Liverpool. Veliki junak je bil z dvema goloma Juan Mata, veliki osmoljenec pa Steven Gerrard, ki je v drugem polčasu pustil na cedilu soigralce, ko je po slabi minuti na igrišču dobil rdeči karton za nespametni prekršek nad Anderjem Herrero.

Liverpool je tako šele prvič v koledarskem letu klonil, kapetan, ki je bil v prejšnji sezono ključni krivec za izgubljeni naslov angleškega prvaka, pa je po tekmi prevzel odgovornost za poraz in se opravičil. »Ne vem natančno, kako se je zgodilo. Rad bi se opravičil soigralcem in navijačem. To moram sprejeti. Razočaral sem ekipo, nase prevzemam odgovornost za poraz,« je dejal 34-letni nogometaš, ki bo po koncu sezone zapustil Liverpool in se pridružil Los Angelesu Galaxyju.

Prvi gol je padel v 14. minuti, ko je Herrera lepo podal do Mate, ta pa je z diagonalnim strelom premagal vratarja Simona Mignoleta. V prvem polčasu je bil United močnejši, najlepšo priložnost za Liverpool je v 35. minuti zapravil Adam Lallan. Namesto njega je na začetku drugega polčasa vstopil Gerrard, a je na igrišču ostal vsega 41 sekund, že mu je sodnik pokazal rdeči karton, ko je pohodil Herrero, ko je ta ležal na tleh. Mata je nato na 2:0 povišal v 59. minuti, ko mu je lep predložek zagotovil Angel Di Maria in dosegel enega najlepših zadetkov v sezoni. Deset minut pozneje je domačim nekaj upanja vlil Daniel Sturridge, ki je zadel po protinapadu Philippa Coutinha. Zmaga rdečih vragov bi sicer lahko bila še višja, če ne bi v sodnikovem podaljšku Wayne Rooney zapravil 11-metrovke.

»Držali smo žogo in imeli veliko možnosti za zadetek, ne ravno velikih priložnosti, a ves čas smo bili blizu gola. Dejal sem, da bo zmagal tisti, ki bo bolje zdržal pritisk. Juan Mata je igral zelo dobro, on je eden mojih najbolj zanesljivih igralcev,« je po tekmi dejal trener Uniteda Louis van Gaal.