Goričani zadnji četrtfinalisti pokala Slovenije

Nogometaši Gorice so na zadnji pokalni tekmi osmine finala s 3:1 izločili Nafto 1903.

15. september 2016 23.40
Šport - nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Nogometaši Gorice so se kot zadnji uvrstili v četrtfinale pokala Slovenije, potem ko so v gosteh s 3:1 premagali tretjeligaša Nafto 1903.

Goričani so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav s svojimi nasprotniki in se v 39. minuti znašli v zaostanku, ko je Rifet Kapić nespretno posredoval ob predložku z desne strani in žogo poslal v lastno mrežo.

Gostov to ni zmedlo in so že v naslednji minuti izenačili na 1:1. Sandi Arčon je preigraval na desni strani in podal na oddaljeno vratnico, tam je Dejan Žigon žogo hitro poslal k Miranu Burgiću, ki je zadel iz bližine. Izid polčasa je bil 1:1.

Goriški nogometaši so na vodstvo čakali vse do 71. minute. Za drugi gol sta poskrbela rezervista Bede Amarachi Osuji in Andrej Kotnik, ki sta bila na igrišču le šest minut. Osuji je z desne strani podal v kazenski prostor, Kotnik pa je z močnim volejem zadel v levi spodnji kot. Zmago Gorice je v 93. minuti potrdil Gianluca Franciosi.

Pred Gorico so v četrtfinale napredovali še Rudar, Krka, Olimpija, Domžale, Krško, Maribor in Aluminij.