Hrvaška s pomočjo Italije na EP

Hrvaška in Turčija sta si v zadnjem kolu kvalifikacij za EP 2016 priborili mesto na prvenstvu v Franciji.

14. oktober 2015 01.11
FBL-EURO-2016-MLT-CRO

Ta' Qali - Hrvaški nogometni reprezentanci je v zadnjem kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 uspel veliki met, saj se ji je po spletu okoliščin uspelo neposredno uvrstiti na prvenstvo v Franciji, kjer bo kot najboljša tretjeuvrščena reprezentanca igrala tudi Turčija.

Hrvaška je na svoji deseti tekmi gostovala na Malti in slavila s tesnim izidom 1:0. Junak tekme je bil Ivan Perišić, ki je v 25. minuti dosegel zmagoviti gol.

Našim južnim sosedom je šel na roko tudi rezultat tekme med Italijo in Norveško, na kateri so Italijani po preobratu slavili z 2:1. Norvežani so povedli v 23. minuti z golom Alexandra Tetteyja, za Azzurre pa sta zadela Allesandro Florenzi v 73. in Graziano Pelle v 82. minuti.

Tako sta v skupini H na prvih dveh mestih končali Italija (24) in Hrvaška (20), tretjeuvrščena Norveška (19) pa mora v dodatne kvalifikacije.

Turkom mesto na EP, Nizozemci praznih rok

Današnji dan si bodo še kako zapomnili tudi Turki. Ti so v Konji premagali Islandijo z 1:0 in napredovali kot najboljša tretjeuvrščena reprezentanca. Edini gol je v 89. minuti dosegel Selcuk Inan.

Na evropskem prvenstvu prvič po letu 1984 ne bo Nizozemske. Ta je zadnji dan kvalifikacij potrebovala zmago nad Češko in ugoden izid na tekmi med Turčijo in Islandijo, kar pa se ni zgodilo. Nizozemci so v Amsterdamu niso pravili svojega dela naloge, morali so priznati premoč Čehom z 2:3 in osvojili četrto mesto v skupini.

S kom bodo igrali Slovenci

Dvajset evropskih reprezentanc se je že uvrstilo na prvenstvo v Franciji, prostora pa je še za štiri. V dodatnih kvalifikacijah bodo igrale Slovenija, Bosna in Hercegovina, Švedska, Ukrajina, Madžarska, Irska, Danska in Norveška.

Slovenija se lahko v dodatnih kvalifikacijah pomeri z BiH, Švedsko, Ukrajino in Madžarsko. Žreb bo v nedeljo v Nyonu.