Hrvaška z goloma Perišića porazila Mali, Nizozemska boljša od Gane

Italija v prijateljski nogometni tekmi z Irsko izgubila kapetana Riccarda Montoliva, ki bo moral izpustiti mundial.

31. maj 2014 21.11
31. maj 2014 21.37
SOCCER-FRIENDLY/

Osijek - Hrvaška nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Osijeku premagala Mali z 2:1.

Varovancem Nika Kovača je zmago zagotovil dvakratni strelec Ivan Perišić. Napadalec Wolfsburga je prvič zadel v 15. minuti po globinski podaji Ivana Rakitića, drugič pa v 64. minuti s strelom iz neposredne bližine, potem ko je Ivica Olić podaljšal Rakitićevo podajo iz kota.

Mali je izid znižal v 79. minuti, ko je po podaji iz kota zadel Kalilou Traore, tekma pa se je končala z zmago Hrvaške z 2:1.

Van Persie odločil v Rotterdamu

Svetovni podprvaki Nizozemci so v Rotterdamu premagali Gano z 1:0. Edini gol na tekmi je v šesti minuti dosegel Robin van Persie, ki je zadel po akciji Arjena Robbna in Wesleyja Sneiderja.

Tekmo je zaznamovala tudi poškodba ganskega vezista Jerryja Akaminka, ki je v sodnikovem podaljšku nerodno pristal na levem gležnju in so ga morali odnesti z igrišča.

Poškodba Montoliva in Aquilanija

Italijanska reprezentanca se je na londonskem štadionu Craven Cottage z Irsko razšla brez zmagovalca (0:0).

Na tekmi sta se poškodovala kar dva italijanska nogometaša. Najprej sta se v deseti minuti zaletela Riccardo Montolivo in Alex Pearce, Italijan pa jo je tako skupil, da ni mogel sam zapustiti igrišča, pri čemer v italijanski reprezentanci sumijo na zlom golenice. Jasno je torej že, da kapetan azzurrov ne bo mogel sodelovati na letošnjem mundialu. Tekmo je moral predčasno končati tudi Alberto Aquilani, ki je zamenjal ravno svojega poškodovanega rojaka Montoliva, vendar pa je na zelenici ostal le do 37. minute zaradi udarca v glavo.

Portugalska se je v Oeirasu brez svojega prvega zvezdnika Cristiana Ronalda pomerila z Grčijo, tekma se je končala brez golov.