Hrvati se od blizu spogledujejo s SP

V prvi tekmi dodatnih kvalifikacij so za zmago s 4:1 zadeli Modrić, Kalinić, Perišić in Kramarić, za Grke pa Sokratis.

09. november 2017 23.51

Zagreb - Hrvaški nogometaši se od blizu spogledujejo s svetovnim prvenstvom prihodnje leto. Resda si poti v Rusijo niso zagotovili v rednem delu kvalifikacijskega cikla, zato pa so prvi polčas dodatnih kvalifikacij opravili z odliko in na Maksimirju z zelo prepričljivih 4:1 odpravili Grke, pa čeravno selektor Zlatko Dalić ni mogel računati na pomoč poškodovanega Juventusovega zvezdnika Maria Mandžukića. Premoč zmagovalne zasedbe potrjujeta 63-odstotna posest žoge in razmerje sproženih strelov v okvir vrat - 8:3.

V 13. minuti je mrežo gostov z bele točke po prekršku vratarja Orestisa Karnezisa nad Nikolo Kalinićem načel Luka Modrić, ki prej v kvalifikacijah ni zadel, že do odhoda na odmor sta pred 30.013 navdušenimi gledalci povišala še Kalinić in Ivan Perišić. Po pol ure igre je resda Grkom iskro upanja prižgal Sokratis, vendar pa je njihovo barko dokončno potopil Andrej Kramarić z golom že v 49. minuti. Povratni dvoboj bo v nedeljo v Pireju. Švicarji so že na gostovanju ugnali Severno Irsko (1:0), najstrožjo kazen je izkoristil Ricardo Rodriguez.