Iličić pred nekdanjimi navijači zablestel z dvema prekrasnima zadetkoma (VIDEO)

Slovenski reprezentant Josip Iličić je imel vidno vlogo pri zmagi Fiorentine nad Palermom (3:1) in si prislužil ovacije.

06. januar 2016 17.09
G. L.
G. L.

Palermo - Slovenski reprezentant Josip Iličić v dresu Fiorentine nadaljuje s sijajnimi predstavami v tej sezoni italijanskega prvenstva, saj je z dvema prelepima zadetkoma danes pokopal svoj bivši klub Palermo (3:1). Navijači kluba s Sicilije svojemu nekdanjemu ljubljencu tega niso pretirano zamerili: Kranjčana so ob odhodu z zelenice pospremili kar s stoječimi ovacijami.

Iličić je goste v vodstvo popeljal v 13. minuti tekme, ko je lepo preigral domačega branilca Edoarda Goldanigo, nato pa z natančnim strelom premagal še vratarja Stefana Sorrentina. Še pred iztekom prvega dela je Fiorentinin vezist domačo mrežo zatresel še enkrat, in sicer s prefinjenim, a tudi močnim strelom z razdalje.

Po odhodu Iličića na klop v 60. minuti, ko ga je zamenjal Poljak Jakub Blaszczykowski, so domači uspeli znižati zaostanek prek nekdanjega napadalca Milana Alberta Gilardina, končni izid (3:1) pa je v sodnikovem podaljšku zabila ravno Iličićeva zamenjava Blaszczykowski.

Gol Josipa Iličića za vodstvo z 1:0

Gol Josipa Iličića za 2:0

Italijansko prvenstvo, 18. kolo

Palermo - Fiorentina 1:3 (0:2)

Gilardino 77.; Iličić 13., 42., Blaszczykowski 90.

(Siniša Anđelković in Aljaž Struna sta igrala vso tekmo za Palermo, Josip Iličić je za Fiorentino igral do 60. minute)

Udinese - Atalanta 2:1 (2:0)

Thereau 23., Perica 45.; D'Alessandro 75.

(Jasmin Kurtić je bil na klopi Atalante)

AC Milan - Bologna 0:1 (0:0)