Lazio v kvalifikacije lige prvakov, Iličić zadel za Fiorentino (VIDEO)

Lazio je v 38. kolu domačega prvenstva premagal Napoli in osvojil 3. mesto. Josip Iličić z golom pomagal Fiorentini do 4. mesta.

31. maj 2015 21.31
31. maj 2015 21.56
FBL-ITA-SERIEA-NAPOLI-LAZIO

Neapelj - Nogometaši Lazia so v zadnjem kolu italijanskega prvenstva v Neaplju premagali Napoli s 4:2 in si priborili nastop v kvalifikacijah lige prvakov.

Rimljani so se na zadnji tekmi morali izogniti porazu, če so želeli izpolniti svoj cilj in osvojiti tretje mesto. Tekmo so začeli odlično in prvi polčas dobili z 2:0, strelca sta bila Marco Parolo v 33. minuti in Antonio Candreva v prvi minuti sodniškega podaljška.

Neapeljčani so v drugem polčasu hitro dosegli gol za priključek, v 55. minuti jih je približal Gonzalo Higuain. Rimljani so le sedem minut kasneje doživeli nov udarec, saj je Parolo prejel drugi rumeni karton in moral z igrišča.

Napoli je številčno premoč izkoristil že dve minuti kasneje, znova se je med strelce vpisal Higuain. Naslednje minute je zaznamoval domačin Faouzi Ghoulam, ki je med 67. in 71. minuto dobil dva rumena kartona, tako da sta ekipi tekmo nadaljevali s po desetimi igralci.

V nadaljevanju so imeli Neapeljčani izjemno priložnost, da rezultat obrnejo v svojo korist, vendar je Higuain v 76. minuti zastreljal enajstmetrovko.

To je tekmo prevesilo na stran Lazia. K temu je pripomogel tudi rezervist Ogenyi Onazi, ki je vstopil v 83. minuti, le dve minuti kasneje pa zadel za vodstvo gostov s 3:2. Končni rezultat je postavil Miroslav Klose v 92. minuti.

Napoli je zaradi poraza zdrsnil na peto mesto in bo v prihodnji sezoni nastopal v evropski ligi, za nameček pa bo moral poiskati novega trenerja, saj je Rafael Benitez pred dnevi napovedal odhod. Španec je glavni favorit za novega trenerja madridskega Reala.

Iličić zadel za Fiorentino

Fiorentina je bila na zadnji prvenstveni tekmi v Firencah s 3:0 boljša od Chieva in zasedla četrto mesto.

Gostitelji so povedli v 12. minuti, ko je po podaji Mohameda Salaha zadel slovenski reprezentant Josip Iličić (v spodnjem videu), za katerega je bil to že sedmi gol na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah.

Iličić je imel v 25. minuti priložnost za povišanje vodstva, vendar je iz prostega strela meril prek vrat, nato pa ga je v 69. minuti zamenjal David Pizarro. Za Fiorentino sta do konca tekme zadela še Federico Bernardeschi v 76. in Milan Badelj v 93. minuti.

V Firencah je igral tudi Valter Birsa, ki je pri Chievu vstopil v igro v 67. minuti, medtem ko Jasmin Kurtić pri domačih ni dobil priložnosti.

Italija, 38. kolo

Fiorentina : Chievo 3:0 (1:0)

Iličić 12., Bernardeschi 76.

(Iličić igral do 69. minute za Fiorentino, Kurtić sedel na klopi; Birsa za Chievo igra od 67. minute)

Inter : Empoli 4:3 (0:0)

Palacio 49., Icardi 53., 77., Brozović 70.; Mchedlidze 59., 88., Pucciarelli 62.

(S. Handanović branil vso tekmo za Inter)

Sassuolo : Genoa 3:1 (3:1)

Berardi 3., Zaza 18., 32.; Pavoletti 41.