Immobile zelo premičen za Handanovića

Inter prvič poražen v novi sezoni italijanskega prvenstva.
Fotografija: Samir Handanović, v ozadju v črnem, je bil po drugem zadetku Lazia udeležen v nič kaj prijazno prerivanje z rimskimi nogometaši. FOTO: Filippo Monteforte/AFP

Nogometaši Salernitane so v prvi tekmi 8. kroga italijanske lige v gosteh pri Spezii izgubili z 1:2, milanski Inter je s Samirjem Handanovićem gostoval pri Laziu in izgubil z 1:3. Lazio je v Rimu gostil branilca naslova in tretjeuvrščeni Inter. Ta je povedel v 12. minuti, ko je Ivan Perišić unovčil enajstmetrovko, pozneje pa je rimski zasedbi uspel zasuk. Za prvi Interjev poraz sezone so v drugem polčasu zadeli Ciro Immobile, ki je bil uspešen iz enajstmetrovke in je s sedmimi goli prvi strelec lige, Felipe Anderson in Sergej Milinković-Savić.

Salernitano, ki je doživela šesti poraz in je pri dnu lestvice, pa je v dvoboju s Spezio v vodstvo popeljal Nwankwo Simy v 39. minuti. V 51. minuti je domača zasedba izenačila z golom slovaškega napadalca Davida Strelca, zmagoviti gol pa dosegla v 76. minuti, njegov avtor je bil ukrajinski zvezni igralec Viktor Kovalenko. Pri poražencih je Vid Belec branil vso tekmo.