Jan Oblak in soigralci spet boljši od Bayerna

Škofjeločan je svoje delo spet opravil vrhunsko, pokazal je nekaj odličnih obramb.

29. september 2016 01.05
SOCCER-CHAMPIONS-ATM-BAY/
A. V., STA
A. V., STA
Madrid - Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak se je v 2. kolu lige prvakov veselil še druge zmage. Njegov Atletico Madrid je v ponovitvi lanskega polfinalnega obračuna z 1:0 (1:0) doma premagal Bayern iz Münchna in se tako zasidral na prvem mestu skupine D. Škofjeločan je svoje delo spet opravil vrhunsko, pokazal je nekaj odličnih obramb.

V prvem polčasu, v katerem so bili sicer gostitelji nevarnejši, je Oblak izjemno zaustavil strel Thomasa Müllerja, ki Slovenca sanja že od lanskega obračuna v Münchnu, ko mu je ubranil enajstmetrovko, nekaj dobrih posredovanj pa je imel tudi v drugem delu. Njegovo delo je v 35. minuti oplemenitil Yannick Carasco, ki je protinapad zaključil z močnim in natančnim strelom. Antoine Griezzman je ob koncu tekme zamudil priložnost za povišanje vodstva, zapravil je najstrožjo kazen, a je Atletico zadržal prednost.

V drugi tekmi skupine med Rostovom in PSV Eindhovnom je bil izid 2:2, vsi goli so padli v prvem polčasu. Obe ekipi sta osvojili prvo točko v ligi.

Poleg Oblaka je priložnost za igro v ligi prvakov dobil še en Slovenec. Andraž Šporar je v skupini A za Basel proti Arsenalu igral od 57. minute, ko so Londončani že vodili z 2:0 - oba gola je dosegel Theo Walcott. Tudi po vstopu slovenskega napadalca se rezultat ni spremenil, Basel tako ostaja pri točki, Angleži pa so zabeležili prvo zmago. Pri eni točki je ostal tudi bolgarski Ludogorec, ki je proti PSG-ju vodil z 1:0, na koncu pa izgubil z 1:3. Po zaostanku 1:2 so imeli Bolgari enajstmetrovko, a je niso izkoristili, to pa je s svojim drugim golom na tekmi kaznoval Urugvajec Edinson Cavani.

V skupini B je drugo zmago zabeležil Napoli, ki je s 4:2 ugnal Benfico. Junak tekme je bil z dvema goloma Belgijec Dries Mertens, po enega sta dodala Slovak Marek Hamšik in Poljak Arkadiusz Milik. Italijanska ekipa je že vodila 4:0, Portugalci pa so do konca vendarle nekoliko popravili vtis in poskrbeli za kozmetični popravek poraza.

Bešiktaš in Dinamo Kijev sta se razšla z izidom 1:1.

Celtic se je v skupini C po katastrofi v Barceloni pobral proti otoškemu tekmecu Manchester Unitedu. Iztržil je remi, lahko pa bi še kaj več, saj je trikrat vodil. Moussa Debele je dosegel prva dva gola za Škote, dvakrat se je na drugi strani med strelce vpisal tudi Raheem Sterling, le da je enkrat zadel tekmečevo, drugič pa mrežo svojega vratarja. Druga dva gola za Angleže sta prispevala Brazilec Fernandinho in Španec Nolito, ki je postavil končni izid 3:3.

Izvlekla se je tudi Barcelona, ki je v Mönchengladbachu ob polčasu zaostajala z 0:1, v drugem pa postavila reči na svoje mesto, zato sta poskrbela Arda Turan in Gerard Pique.