Juventus v Torinu porazil Inter, Fiorentina in Napoli brez zmagovalca

Juventus je bil v 27. kolu državnega prvenstva z 2:0 boljši od Interja. Napoli v Firencah do točke (1:1).

28. februar 2016 21.34
28. februar 2016 22.02
Italy Soccer Serie A
M. Ž.
M. Ž.

Firence - Nogometaši Fiorentine so na zadnji tekmi 27. kola italijanskega prvenstva pred domačimi gledalci iztržili točko proti Napoliju (1:1). Slovenski reprezentant Josip Iličić je za gostitelje igral od 90. minute.

Gostitelji so tekmo začeli odlično in povedli v šesti minuti ko je Borja Valero izvedel kot in v kazenski prostor poslal uporaben predložek, ki ga je z glavo v gol preusmeril Marcos Alonso.

Napoli je izenačil manj kot minuto kasneje. Nepeljčani so so žogo s sredine igrišča poslali v nasprotnikov kazenski prostor, kjer je Alonso žogo nerodno izbil pred Gonzala Higuaina, Argentinec pa je opazil, da je vratar Ciprian Tatarusanu zapustil svoja vrata, tako da je hitro sprožil proti praznemu golu in zadel že 25-tič v sezoni (v spodnjem videu).

Domačini so v 32. minuti dočakali veliko priložnost za novo vodstvo, ko je Nikola Kalinić sprejel globinsko podajo in sam stekel proti nasprotnikovemu golu, nato z roba kazenskega prostora udaril nad vratarjem Pepejem Reino, žoga pa je zadela prečko in se odbila v polje.

Fiorentine se je v prvem polčasu očitno držala smola, saj je v 38. minuti ponovno zadela okvir vrat. Tokrat je Cristian Tello lepo preigraval na desni strani kazenskega prostora in meril v daljši kot, a je tudi sam zadel prečko. Prvi polčas se je končal z izidom 1:1.

V drugem polčasu so prvi zapretili gostje, ki so v 58. minuti zapravili kar dve priložnosti za vodstvo. Najprej je Jose Callejon poskusil z desne strani, vendar se je izkazal vratar Tatarusanu, ki je nekaj sekund kasneje z odlično parado ustavil še strel Higuaina.

Pri domačih je v zaključku dvoboja priložnost dobil tudi Josip Iličić in v 90. minuti zamenjal Milana Badlja. Le minuto kasneje je Napoli izpeljal nevarno akcijo po levi strani, ki jo je zaključil Lorenzo Insigne, a je bil Tatarusanu dobro postavljen in je žogo odbil v kot. Končni izid tekme je bil 1:1.

Juventus se je utrdil na vrhu

Juventus je gostil Inter in ga premagal z 2:0, s čimer se je utrdil na prvem mestu. Slovenski vratar Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Torinčani so oba gola dosegli v drugem polčasu. Povedli so v 47. minuti, ko je gostujoči branilec Danilo D'Ambrosio slabo posredoval ob predložku v kazenski prostor in žogo odbil na noge Leonardu Bonucciju, ta pa je z desne strani z močnim volejem premagal Handanovića.

Zmagovalca je odločil rezervist Alvaro Morata v 84. minuti. Španec je bil v igri le dve minuti, ko je izsilil prekršek Mirande za najstrožjo kazen, nato pa sam prevzel odgovornost za strel in žogo poslal v desni zgornji kot.

Kurtić do prvega ligaškega gola

Carpi in Atalanta sta se razšla z neodločenim izidom 1:1. Pri domačih je Vid Belec branil vso tekmo, pri gostih pa Jasmin Kurtić igral vso tekmo in v 52. minuti dosegel svoj prvi prvenstveni gol v tej sezoni. Atalanta je s tridesetimi točkami na štirinajstem mestu, Carpi pa z devetimi manj na devetnajstem mestu.