Južnoameriške kvalifikacije: derbi Argentine in Brazilije brez zmagovalca

V južnoameriških kvalifikacijah za SP 2018 sta se Argentina in Brazilija razšli z izidom 1:1.

14. november 2015 09.28
FBL-WC-2018-ARG-BRA

Buenos Aires - V tretjem kolu južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 je bil na sporedu derbi med Argentino in Brazilijo, ki se je končal z neodločenim izidom 1:1.

Obe reprezentanci sta nujno potrebovali pozitiven rezultat, saj sta kvalifikacije začeli slabo. Brazilija je na prvih dveh tekmah osvojila tri točke, Argentina pa le eno.

Gostitelji Argentinci so bolje začeli dvoboj in povedli v 34. minuti. Vezist Angel di Maria je z globinsko podajo zaposlil Gonzala Higuaina, ta je z desne strani podal v kazenski prostor, kamor je pritekel Ezequiel Lavezzi in žogo poslal v brazilsko mrežo (v spodnjem videu).

Lima poravnal izid

Brazilci so na izenačenje čakali do 58. minute, ko zadeli iz druge priložnosti. Najprej je rezervist Douglas Costa z leve strani zadel prečko, v nadaljevanju akcije pa je žogo z močnim strelom v gol zabil Lucas Lima (v spodnjem videu).

Brazilija je tekmo končala z deseterico igralcev, saj si je branilec David Luiz v 88. minuti prislužil drugi rumeni karton, a se rezultat ni spremenil.

Po tretjem kolu kvalifikacij vodi Ekvador z 9 točkami, Brazilija je četrta (4), Argentina pa deveta (2).