Katastrofa Man. Uniteda na štadionu King Power, derbi brez zmagovalca

Manchester United je v petem kolu ang. prvenstva izgubil proti Leicester Cityju s 3:5, Man. City in Chelsea brez zmagovalca (1:1).

21. september 2014 18.16
FBL-ENG-PR-WEST HAM-LIVERPOOL

Leicester - Nogometaši Manchester Uniteda so si v petem kolu državnega prvenstva prislužili pravo katastrofo, saj so izgubili na gostovanju pri Leicester Cityju s 3:5.

Rdeči vragi so bili v prvem polčasu boljše moštvo in po šestnajstih minutah vodili z dvema goloma razlike, za kar sta poskrbela Robin van Persie v 13. in Angel di Maria v 16. minuti. Gostitelji so odgovorili le minuto kasneje, ko je Leonardo Ulloa postavil izid polčasa (1:2).

Drugi polčas se je začel po željah gostujočega moštva, pri katerem je Ander Herrera v 57. minuti mojstrsko zadel s peto in povišal na 3:1. Vse je kazalo na prepričljivo zmago Manchester Uniteda, vendar je sledil pravi šok, saj so rdeči vragi v vsega 22 minutah prejeli kar štiri gole.

Strelski niz domačega moštva je začel v 62. minuti, ko je glavni sodnik Mark Clattenburg spregledal prekršek Jamieja Vardyja v napadu, v nadaljevanju akcije pa je Rafael v kazenskem prostoru podrl prav Vardyja in Clattenburg je pokazal na belo točko. Odgovornost za strel je prevzel David Nugent in znižal na 2:3.

Leicester City je izenačil le dve minuti kasneje, ko je žogo v mrežo potisnil vetaran Esteban Cambiasso. Favorizirani gostje so bili v velikem šoku in se nikakor niso vrnili v igro, stvari pa so se za njih še poslabšale. Rezervist Juan Mata je v 79. minuti izgubil žogo v napadalni polovici, Leicester pa je napadel prek Vardyja, ki je sam stekel proti golu Davida De Gee in hladnokrvno zaključil za vodstvo s 4:3.

To pa še ni bilo vse, saj so gostje v 83. minuti prejeli še peti gol. Branilec Tyler Blackett je v svojem kazenskem prostoru podrl prodirajočega Jamieja Vardyja in si prislužil rdeči karton, Leicester pa je imel na voljo še enajstmetrovko. Žogo je na belo točko postavil Ulloa in zadel za končnih 5:3.

Man. City in Chelsea brez zmagovalca

V derbiju kola sta se pomerila Manchester City in Chelsea, tekma na štadionu Etihad se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Tekma se je razživela v 66. minuti, ko je domačin Pablo Zabaleta prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z zelenice. Londončani so to hitro izkoristili in povedli v 71. minuti z golom nemškega rezervista Andreja Schürrleja.

Trener sinjemodrih Manuel Pellegrini je ob zaostanku v igro poslal legendo Chelseaja Franka Lamparda, ki je v 85. minuti prejel podajo Jamesa Milnerja z leve strani in zadel za izenačenje, gola pa ni želel proslaviti zaradi spoštovanja do svojega nekdanjega kluba.