Kek z Rijeko ugnal še Hajduk in skočil na vrh (VIDEO)

Nogometaši Rijeke so v jadranskem derbiju v gosteh s kar 3:0 premagali Hajduk in prevzeli vodstvo na lestvici 1. HNL.

01. november 2015 21.31
01. november 2015 21.45
G. L., Delo.si

Split - Slovensko obarvan hrvaški prvoligaš Rijeka je v jadranskem derbiju, ki je odločal o prvem mestu 1. HNL, v Splitu premagal domači Hajduk in s tem po zmagi nad Dinamom vzel še drugi veliki skalp. Varovanci slovenskega strokovnjaka Matjaža Keka so na Poljudu slavili s kar 3:0 in prevzeli vodstvo na lestvici.

Poleg nekdanjega slovenskega selektorja sta imela pomembno vlogo še dva slovenska nogometaša. Miral Samardžić je v obrambi vseh devetdeset minut odbijal jalove napade Dalmatincev, Roman Bezjak pa je v 28. minuti celo načel mrežo domačih in utišal 25 tisoč gledalcev na splitskem štadionu. Še pred iztekom prvega polčasa je s prostega strela na 2:0 povišal podajalec pri prvem golu Marin Tomasov (41.), ki je sijajno sprožil s prostega strela. Končni izid je v 50. minuti postavil Bekim Balaj.

Rijeka je po 15 kolih hrvaškega prvenstva s tem skočila na prvo mesto, po novem ima 31 točk. Z 29 jim sledi Hajduk, medtem ko je Dinamo s 27 točkami šele na tretjem mestu lestvice.