Kekovi Rijeki dobro kaže

Od Slovencev v prvih tekmah zadnjega kola kvalifikacij za evropsko ligo uspešni Samardžić, Cvijanović, Ilić in Jokić.

22. avgust 2014 01.18
cropix-HNK Rijeke i GNK Dinama 130514
J. P., Delo.si

Ljubljana - Nogometaši Rijeke, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek, so si v prvi tekmi četrtega kola kvalifikacij za evropsko ligo zagotovili dokaj ugodno popotnico, saj so bili od moldavskega Šerifa boljši z 1:0, z optimizmom pa jih navdihuje predvsem dejstvo, da ob zmagi niso prejeli gola. So pa tudi sami potrebovali 85. minut, da so vendarle zatresli mrežo gostov iz Tiraspola, uspešen je bil Marin Leovac. Od obeh Slovencev v igralskem kadru Rijeke se je bolj naigral Miral Samardžić, ki je na igrišču prebil celo tekmo, medtem ko je dovčerajšnji Mariborčan Goran Cvijanović v igro vstopil šele po golu, v 88. minuti.

Uspešen je bil tudi beograjski Partizan, ki je s 3:2 strl odpor Neftčija. Gostje iz Azerbajdžana so že po 17 minutah po zaslugi dvakratnega strelca Denisa Silve Cruza vodili z 2:0, a že petnajst minut pozneje je bil izid poravnan. Igralci Neftčija so sicer dosegli kar štiri gole, a dva v lastno mrežo. Branko Ilić je igral celo tekmo, enako kot Robert Berić, a je njegov Rapid potegnil kratko na gostovanju pri finskem HJK (1:2).

Zato pa ob zmagi Villarreala na gostovanju pri Astani (3:0) ni igral Bojan Jokić, prav tako ne Dalibor Volaš in Rene Mihelič ob porazu Debrecena proti švicarskemu moštvu Young Boys (1:3).

PSV : Šahtar Soligorsk 1:0 (0:0)
Kardemir Karabükspor : St. Etienne 1:0 (0:0)
Elfsborg : Rio Ave 2:1 (2:0)
Dinamo Minsk : Nacional 2:0 (1:0)
Petrolul Ploiesti : Dinamo Zagreb 1:3 (1:1)
Apolon : Lokomotiva Moskva 1:1 (0:1)
Young Boys : Debrecen 3:1 (1:1) - Dalibor Volaš in Rene Mihelič za Debrecen nista igrala
Sarajevo : Borussia M. 2:3 (1:2)
Rijeka : Šerif Tiraspol 1:0 (0:0) - Miral Samardžić je za Rijeko igral celo tekmo, Goran Cvijanović pa od 88. minute