Turkom točka na praznem Maksimirju

Hrvaška je na prvi tekmi kvalifikacij za SP 2018 pred praznimi tribunami Maksimirja remizirala s Turčijo (1:1).

05. september 2016 15.21
05. september 2016 20.40
Soccer WCup 2018 Finland Kosovo
M. Ž.
M. Ž.

Zagreb - Hrvaška nogometna reprezentanca je na svoji prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 na Maksimirju igrala neodločeno s Turčijo (1:1).

Hrvaška je na tekmi pokazala več od Turčije, bila konkretnejša v napadu (streli 17:6) in izvedla več kotov (9:1), a je kar trikrat zadela okvir turških vrat in se na koncu morala zadovoljiti s točko.

Za Hrvaško je v 44. minuti z bele točke zadel Ivan Rakitić, za Turčijo pa je v tretji minuti sodniškega podaljška prvega polčasa izenačil Hakan Calhanoglu.

Danes je bil prav poseben dan za reprezentanco Kosova, ki je igrala svojo prvo kvalifikacijsko tekmo in si proti Finski izborila prvo točko (1:1). Strelec zgodovinskega prvega gola je bil Valon Berisha.

Najvišjo zmago večera je dosegla Španija, ki se je z 8:0 znesla nad Liechtensteinom. Po dvakrat so zadeli Diego Costa, David Silva in Alvaro Morata, po enkrat pa Sergi Roberto in Vitolo.

Tekma med Albanijo in Makedonijo je bila v 77. minuti pri izidu 1:1 prekinjena zaradi močnega dežja. Reprezentanci sta dvoboj nadaljevali v torek, Albaniji pa je zmago v 89. minuti zagotovil Bekim Balaj.

Hrvaška po treh prečkah le v polno, Turčija hitro izenačila

Tekma v Zagrebu se je začela z manjšo prevlado Turkov, ki so v prvih šestih minutah dvakrat nevarno zapretili. V drugi minuti je z roba kazenskega prostora poskusil Emre Mor in žogo poslal mimo leve vratnice, štiri minute kasneje pa je Mehmet Topal po podaji iz kota meril prek vrat.

Hrvaška je hitro odgovorila s svojim nizom napadov in bila v deseti minuti blizu vodstvu. Napadalec Mario Mandžukić je v kazenskem prostoru pričakal podajo z desne, a stresel prečko, žoga se je nato odbila na nogo Marku Pjaci, ki je z vsega petih metrov streljal prek vrat. Isti igralec je imel v 22. minuti novo veliko priložnost za gol, ko je po lepem predložku z leve strani sprožil z glavo, žoga pa je zadela prečko.

Gostitelji so v 31. minuti še tretjič stresli okvir nasprotnikovega gola. Tokrat je s približno petnajstih metrov udaril Ivan Perišić, ki pa je streljal nekoliko previsoko, tako da je žoga pristala na prečki in končala v avtu.

Hrvaški nogometaši so v 44. minuti le dosegli vodilni gol. Kapetan Luka Modrić je priboril enajstmetrovko, z bele točke pa je bil natančen Ivan Rakitić.

Varovanci Anteja Čačića so še pred koncem prvega polčasa doživeli hladen tuš. Turška reprezentanca je imela v tretji minuti sodniškega podaljška na voljo prosti strel, ki ga je izvedel Hakan Calhanoglu in streljal prek zidu, žoga je zadela Ivana Perišića, spremenila smer in končala v mreži. Izid polčasa je bil 1:1.

Kalinić ustavil poskus Tosuna, Mandžukić nenatančen s šestih metrov

Na začetku drugega polčasa je bil med najbolj dejavnimi nogometaši domači vratar Lovro Kalinić. Ta je v prvi minuti dobro spremljal akcijo Emreja Mora in prestregel njegovo globinsko podajo, v 50. minuti pa je bil na pravem mestu ob strelu Cenka Tosuna.

V 58. minuti je bilo nevarno pred vrati Turčije, ko je Ivan Perišić v kazenski prostor poslal uporaben predložek, tam je žogo najprej slabo zadel Ivan Rakitić, za njim pa še Mario Mandžukić, ki je s šestih metrov streljal prek gola.

Hrvaška je bila znova nevarna v 75. minuti. Akcijo je začel branilec Vedran Ćorluka in podal v kazenski prostor, predložek je z glavo preusmeril Marko Pjaca, vratar Volkan Babacan pa je dobro posredoval in preprečil novo vodstvo domačih.

Zadnjo priložnost na tekmi je imel domačin Milan Badelj v 92. minuti, ko je v kazenskem prostoru sprejel globinsko podajo in se znašel sam pred vratarjem Babacanom, ta pa je z izvrstno obrambo žogo odbil prek vrat. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.