Kvalifikacije za SP: Švedi v Berlinu nadoknadili zaostanek štirih golov

Hrvaška je ugnala Wales, BiH je bila boljša od Litve, presenetili so Švedi, ki so proti Nemčiji pripravili preobrat (4:4).

16. oktober 2012 18.33
16. oktober 2012 18.55
FBL-WC2014-RUS-AZE
D. O., Delo.si

Ljubljana - Odigrane so tudi preostale tekme evropskih kvalifikacij za nastop na SP 2014. Na uvodni tekmi je bila blizu presenečenja reprezentanca Azerbejdžana, ki je na gostovanju pri favorizirani Rusiji vse do 84. minute držala neodoločen izid, nato pa so sodniki piskali sporno enajstmetrovko.

Posnetki televizijskih kamer so namreč pokazali, da je bil prekršek nad Vladimirjem Bystrovom storjen zunaj kazenskega prostora. Strel z bele točke je zanesljivo izvedel vezist Zenita Roman Širokov in poskrbel, da je Rusija ostana neporažena v tem kvalifikacijskem ciklusu.

Prava drama pa se je odvijala v Berlinu na tekmi med Nemčijo in Švedsko. »Elf« je v 56. minuti vodil že s 4:0, toda borbeno skandinavsko moštvo je pripravilo veliki preobrat in na koncu prišli do velike točke (4:4).

Veliki derbi v skupini I med Španijo in Francijo se je končal brez zmagovalca. V 28. minuti je svetovne in evropske prvake v vodstvo popeljal branilec madridskega Reala Sergio Ramos, v 93. minuti pa je po podaji Francka Riberyja uspel izenačiti Oliver Giroud (1:1).

Italija je na San Siru ugnala Dansko s 3:1, pravico je v Milanu delil najboljši slovenski sodnik Damir Skomina.

Ibraimi prinesel zmago nad Srbijo

Vroče je bilo tudi na dvoboju Makedonije in Srbije, kjer so se že pred začetkom dvoboja v Skopju pomerili navijači obeh reprezentanc. Na koncu so se zmagi veselili gostitelji, edini gol je v 59. minuti z bele točke dosegel član Maribora Agim Ibraimi. Srbija je sicer ob 59. minuti dalje igrala z igralcem manj.

V tej skupini sta se v Osijeku pomerila Hrvaška in Wales. Že v 29. minuti je po veliki napaki gostujoče obrambe zadel Mario Mandžukić, ki blesti tudi v nemški bundesligi. V 58. se je med strelce vpisal še Brazilec Eduardo in zadel za končnih 2.0.