Costa priboril točko Chelseaju, Leicester na Etihadu opravil s Cityjem

Leicester City je v 25. kolu angleškega prvenstva v gosteh premagal Manchester City s 3:1 in se utrdil na prvem mestu.

06. februar 2016 14.05
06. februar 2016 14.40
SOCCER-ENGLAND-MCI-LEI/
M. Ž.
M. Ž.

Manchester - Nogometaši Leicester Cityja so v 25. kolu angleškega prvenstva dosegli pomembno zmago v boju za naslov prvaka, potem ko so na štadionu Etihad s 3:1 premagali Manchester City.

Za Leicester City je dva gola prispeval branilec Robert Huth, preostalega pa je dosegel Riyiad Mahrez. Lisice imajo tako po 25 kolih 53 točk, pet več od Tottenhama in šest več od Manchester Cityja.

Leicester City je na derbiju kola prvič zadel že v tretji minuti. Riyiad Mahrez je izvedel prosti strel z desne strani in podal v kazenski prostor, kjer je žogo pričakal Huth in jo sprožil proti golu, žoga pa se je nato odbila od Martina Demichelisa in končala v mreži.

Gostitelji so bili v prvem polčasu v podrejeni vlogi. Proti golu Leicestra so sicer sprožili devet strelov, vendar pa je le eden izmed teh zletel v okvir vrat (skupno razmerej strelov 9:6). Prvi polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom gostov.

Leicester je tako kot v prvem polčasu tudi v drugem zadel v tretji minuti. Tokrat so izpeljali hiter protinapad, v katerem je žogo sprejel Mahrez, se na robu kazenskega prostora otresel domačega branilca in neubranljivo meril v levi kot.

Sinjemodri so imeli sedem minut kasneje lepo priložnost za znižanje izida, ko je po predložku iz kota z glavo poskusil rezervist Fernando, a se je izkazal vratar Kasper Schmeichel.

Manchester Cityju se je to maščevalo, saj so gostje v 60. minuti dosegli še tretji gol in odločili zmagovalca. Christian Fuchs je podal iz kota, pred golom pa je bil najvišji Robert Huth in z glavo premagal Joea Harta.

Domačini so v 87. minuti dosegli častni gol, strelec pa je bil Sergio Agüero, ki je po podaji Bersanta Celine zadel z glavo.

Liverpool brez Kloppa do zgolj točke

Igralci Liverpoola so na svojem Anfieldu gostili Sunderland in po vodstvu z 2:0 osvojili le točko, končni izid je bil 2:2.

Domačini so tekmo odigrali brez svojega trenerja Jürgena Kloppa, ki je moral na operacijo slepiča, ob njegovi odsotnosti so ekipo vodili člani njegovega trenerskega štaba Željko Buvač, Peter Krawietz, Pepijn Lijnders in John Achterberg.

Gostitelje je v vodstvo popeljal Roberto Firmino v 59. minuti, enajst minut kasneje je na 2:0 povišal Adam Lallana, kar pa ni bilo dovolj za zmago, saj sta v zadnjih osmih minutah za goste zadela Adam Johnson (82.) in Jermain Defoe (89.).

Costa priboril točko proti Unitedu

Obračun nizozemskih nogometnih strokovnjakov Guusa Hiddinka in Louisa van Gaala se je razpletel neodločeno. Chelseaju je točko za izid 1:1 proti Manchester Unitedu priboril Diego Costa, ki je zadel v sodnikovem podaljšku. Rdečim vragom se je po golu Jesseja Lingarda v 61. minuti že nasmihala zmaga, a je niz desetih tekem brez poraza vendarle ohranil Španec.

»Zadovoljen sem z odzivom svojega moštva, Uniteda ni bilo lahko premagati, a mislim, da smo si točko zaslužili,« je po tekmi dejal Hiddink in bil nekoliko zaskrbljen zaradi poškodbe kolena Kurta Zoume.

Chelsea na lestvici ostaja na 13. mestu, 17 točk za najboljšo četverico. Če je liga prvakov za Londončane že pozabljena, pa so otežili delo tudi Van Gaalovi vrsti. Nizozemec se sooča z novim valom namigov, da se bo poslovil z mesta trenerja, znova so žive govorice o prihodu Joseja Mourinha. United za mestom, ki vodi v ligo prvakov zdaj zaostaja že za šest točk. »Potrebujemo zmage, saj se razlika hitro veča,« je dejal trener.