Leicester prekinil niz petih tekem brez zmage

Angleški nogometni prvak je s 4:2 odpravil zasedbo Manchester Cityja, trojček golov Jamieja Vardyja.

11. december 2016 00.09
FBL-ENG-PR-LEICESTER-MAN CITY

Ljubljana - Strelci v današnjih šestih dvobojih 15. kola angleškega prvoligaškega nogometnega tekmovanja so bili izjemno razpoloženi, saj so prispevali kar 29 zadetkov oziroma skoraj pet na dvoboj. Gostje so vpisali eno samo točko, gostitelji pa so v vseh obračunih dosegli po tri gole ali več. Največ jih je zmogel branilec lovorike Leicester, ki je vendarle prekinil niz petih zaporednih ligaških tekem brez zmage in s 4:2 odpravil zasedbo Manchester Cityja. Končno je zablestel tudi Jamie Vardy, ki je vknjižil trojček golov oziroma več kot prej v celotni sezoni, ko je bil uspešen »zgolj« dvakrat. Prav neverjeten je podatek, da so imeli zmagovalci le 22-odstotno (!) posest žoge.

V Španiji Barcelona ni imela težav na gostovanju pri zadnjeuvrščeni Osasuni, a je vse tri zadetke zabila po glavnem odmoru. Težje delo je imel vodilni Real, ki je proti Deportivu zaostajal z 1:2, potem ko je rezervist Joselu, ki je v igro vstopil pet minut prej, prvič zadel v 63. minuti, drugič pa dve minuti pozneje. Tudi za »galaktike« je izenačil adut s klopi, Mariano Diaz, mož odločitve pa je bil v drugi minuti sodnikovega dodatka Sergio Ramos. V Nemčiji pa se je Bayern vendarle spet zavihtel na čelo razpredelnice, potem ko je do vrha napolnil mrežo Wolfsburga. Si pa je spodrsljaj privoščil doslej vodilni Leipzig, ki je moral sploh prvič po preboju med elito na kolena. Predzadnji Ingolstadt ga je odpravil z zadetkom Brazilca Rogerja že v dvanajsti minuti.

Sergio Ramos je bil rešitelj galaktikov. Foto: Pierre-Philippe Marcou/AFP.

IZIDI

Anglija, 15. kolo

Watford : Everton 3:2 (Chuka 2, Prödl; Lukaku 2)
Arsenal : Stoke 3:1 (Walcott, Özil, Iwobi; Adam)
Burnley : Bournemouth 3:2 (Hendrick, Ward, Boyd; Afobe, Daniels)
Hull : Crystal Palace 3:3 (Snodgrass, Diomande, Livermore; Benteke, Zaha, Campbell)
Swansea : Sunderland 3:0 (Sigurdsson, Llorente 2)
Leicester : Manchester C. 4:2 (Vardy 3, King; Kolarov, Nolito)