Barcelona z novim »hat-trickom« Messija potolkla Man. City

Barcelona je v tretjem kolu lige prvakov na Camp Nouu s 4:0 premagala Manchester City. Lionel Messi je zadel trikrat.

19. oktober 2016 15.12
19. oktober 2016 20.00
FBL-EUR-C1-BARCELONA-MAN CITY
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - Sredin drbi tretjega kola lig prvakov med Barcelono in Manchester Cityjem se končal z visoko zmago Kataloncev s 4:0.

Gledalci na Camp Nouu so videli novo mojstrsko predstavo Lionela Messija, ki je na svoji drugi tekmi lige prvakov v tej sezoni dosegel še drugi »hat-trick«, strelec preostalega gola je bil Neymar.

Katalonci so se prepričljive zmage veselili kljub dvema poškodbama. Že v deveti minuti je moral z igrišča Jordi Alba, v 39. pa še Gerard Pique.

Svoje težave so imeli tudi pri Manchester Cityju. Njihov vratar Claudio Bravo je moral v 53. minuti z igrišča, ker je izven kazenskega prostora namerno igral z roko, kar je razmerje moči nagnilo na stran Barcelone. Tudi Katalonci so tekmo dočakali z deseterico, Jeremy Mathieu je bil izključen v 73. minuti, ko je bil zmagovalec že znan.

V skupini D je potekal »slovenski dvoboj« med Atleticom in Rostovom. Madridčani so na gostovanju zmagali z 1:0, zmago jim je priboril Yannick Carrasco. Za Atletico je vso tekmo branil Jan Oblak, pri Rostovu pa je celotno tekmo odigral Miha Mevlja.

Basel je bil poražen na gostovanju pri Paris Saint-Germainu z 0:3. Andraž Šporar je za švicarsko moštvo igral od 61. minute.

POTEK TEKME BARCELONA : MANCHESTER CITY

Poškodba Albe, Messi izkoristil napako gostujoče obrambe

Manchester City se je v uvodnih petih minutah predstavil z napadalno igro in bil nevaren zlasti po desni strani. Sinjemodri so izvedli edini udarec iz kota v tem obdobju, a se rezultat ni spremenil.

Domače je v deveti minuti doletela nesreča, saj se je poškodoval Jordi Alba. Katalonci so bili tako že zgodaj prisiljeni opraviti prvo menjavo, vstopil je Lucas Digne.

Gledalci so sedemnajste minute niso videli niti enega strela v okvir vrat, nato pa so domačini zadeli že iz prvega poskusa. Andres Iniesta je na desni strani kazenskega prostora sprejel podajo Lionela Messija in proti osrčju poslal šibko podajo, zdelo se je, da bo jo brez težav ustavil Fernandinho, ki pa mu je spodrsnilo. To je izkoristil Lionel Messi, ki je sam stekel proti golu, preigral Claudia Brava in zadel v prazno mrežo.

Razmerje moči se je nagnilo na stran Barcelone. V 30. minuti je Neymar stekel po levi strani, a je Claudio Bravo pravočasno zapustil svoja vrata in ustavil nevarno priložnost. Dve minuti kasneje so imeli Katalonci prosti strel na levi strani, sledil je predložek v kazenski prostor, ki ga je pričakal Ivan Rakitić in žogo z glavo poslal prek vrat.

Manchester City se je v nadaljevanju otresel pritiska in dvakrat ogrozil domača vrata. Nolito je v 37. minuti z leve strani sprožil proti prvi vratnici, a je bil Marc-Andre Ter Stegen na pravem mestu, Nemec pa je minuto kasneje ustavil še nevaren poskus Ilkaya Gündogana.

Po Albi jo je skupil še Pique

Barcelona je v 39. minuti še drugič menjala zaradi poškodbe. Po Jordiju Albe jo je skupil še Gerard Pique, njegova zamenjava je bil Jeremy Mathieu.

Konec polčasa je ponudil po eno priložnost na vsaki strani. Pri Cityju je v 45. minuti z glavo zgrešil John Stones, pri Barceloni pa je minuto kasneje z enajstih metrov streljal Luis Suarez, a je dvakrat dobro posredoval Claudio Bravo.

V samem zaključku so imeli pri Barceloni tudi nekaj sreče. Ko je Raheem Sterling z desne strani podal pred gol, je žoga zadela Lucasa Digneja v roko, a sodniki niso dosodili ničesar.

Prvi polčas se je končal z vodstvom Barcelone z 1:0. V strelih je bilo 3:7 za City (v okvir 2:3).

Bravo predčasno pod prho, Messi drugič v polno

Manchester City je po zgolj osmih minutah drugega polčasa ostal z deseterico mož na igrišču. Vratar Cladio Bravo je izven svojega kazenskega prostora storil veliko napako in žogo podal Luisu Suarezu. Argentinec je poskušal z lobom, čilenski vratar pa je žogo ustavil z roko in si za to prislužil rdeči karton. Gostje so morali menjati in v igro poslali vratarja Willyja Caballera, igrišče pa je zapustil Pablo Zabaleta, ki se je nekaj trenutkov pred tem poškodoval.

Katalonci so hitro izkoristili številčno premoč. Svoje vodstvo so podvojili v 62. minuti, ko je Caballera z roba kazenskega prostora premagal Messi.

Gostje so bili kljub igralcu manj nevarni za Barcelonin gol. Tako je Kevin de Bruyne v 64. minuti sprejel globinsko podajo in z desne sprožil diagonalen strel, Ter Stegen pa se je izkazal z obrambo.

Messi dopolnil »hat-trick«

Sinjemodri so se pet minut kasneje znašli v zaostanku z 0:3. Luis Suarez je začel akcijo na levi strani in nesebično podal pred gol, kjer je z enajstih metrov še tretjič na tekmi zadel Lionel Messi.

V 73. minuti so tudi domačini ostali z desetimi možmi na zelenici, saj je Mathieu prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča.

Neymar zapravil enajstmetrovko, nato le zadel

Zaključek tekme je bil povsem v znamenju Barcelone. Neymar je imel v 82. minuti priložnost za povišanje vodstva, a mu je Caballero preprečil veselje. Ista igralca sta bila v središču poznoristi tudi v 86. minuti, ko so si Katalonci priborili enajstmetrovko. Neymar je vzel zalet in sprožil v levo, a je Caballero »prebral« njegovo namero in ustavil strel z bele točke.

Brazilski napadalec v vrstah Barcelone je v 89. minuti le našel pot mimo argentinskega čuvaja mreže. Odlično se je znašel na levi strani kazenskega prostora in zadel v daljši kot za vodstvo s 4:0. To je bil tudi končni izid tekme.