Liga prvakov: Bate Borisov šokiral bledi Bayern München

V drugem kolu LP je Bate Borisov s kar 3:1 ugnal bavarsko ekipo, Chelsea, Manchester United in Barcelona so prišli do zmag.

02. oktober 2012 17.44
02. oktober 2012 19.57
SOCCER-CHAMPIONS
D. O., Delo.si

Ljubljana - Prvi dan drugega kola elitne lige prvakov je daleč največje presenečenje pripravil beloruski prvak Bate Borisov, ki je s kar 3:0 ugnal favoriziranega bavarskega tekemca iz Münchna. Točke je vnovič oddal tudi italijanski prvak Juventus, ki je pred domačimi navijači na novem štadionu iztržil le remi proti Šahtarju (1:1).

Precej bolj suverena sta bila oba angleška predstavnika. Manchester United je sicer sprva zaostajal proti Cluju, toda nato se je razigral Robin Van Persie in z dvema goloma pripravil preobrat in prinesel končno zmago (2:1). Še bolj preprečljiv pa je bil Chelsea, ki je s kar 4:0 odpravil novinca v elitnem tekmovanju danski Nordsjaelland, prav tako je dva gola zabil Juan Mata.

Tudi Barcelona je prišla do novih treh točk, saj je v Lizboni ugnala Benfico z 2:0, a se je portugalska ekipa predstavila v dobri luči, saj je igrala hiter in atraktiven noogmet.

Zaradi časovne razlike je bil že ob 18. uri odigran prvi dvoboj v skupini G - nogometaši škotskega Celtica so v Moskvi ugnali domači Spartak s 3:2 in prišli do prve zmage v novi sezoni LP.

Naveza Messi - Sanchez za hitri gol Barce

Benfica je pred domačimi navijači hitro pokazala, da se ne boji favoriziranih katalonskih tekmecev in zapretila že v uvodnih minutah. Po hitrem protinpadu se je namreč sam pred Victorjem Valdezom znašel Bruno César, a je španski vratar uspel ubraniti njegov strel.

Katalonski nogometaši so v naslednjih minutah prevzeli pobudo in jo v svojem slogu hitro kronali z zadetkom. V šesti minuti je Lionel Messi po levi strani potegnil v kazenski prostor in z močno podajo našel Alexisa Sáncheza, ki je le podstavil nogo in žogo potisnil v mrežo (1:0).

Toda Benfica je še naprej igrala navdihnjeno in bila nevaren nasprotnik. V 11. minuti je Nicolás Gaitán odlično našel Limo, ki je odtekel v kazenski prostor in imel izjemno priložnost za izenačenje, a se je še enkrat več izkazal Valdez, ki je Brazilcu zaprl kot in z nogo uspel odbiti žogo.

V 22. minuti pa so le centimetri ločili Barcelono od višjega vodstva. V glavni vlogi je bil spet Messi, ki je močno ustrelil iz neposredne bližine, toda vratar Artur je z zadnjimi močmi žogo še uspel odbiti v kot. Portugalci niso popuščali in še naprej igrali enakovredno, v zadnjih minutah prvega polčasa je imel priložnost za izenačenje še Salvio, a se izid ni več spremenil.

Messi potegnil v protinapad in podal še za drugi gol

Po prihodu iz garderobe pa so pri nogometaši Barce vendarle prestavili v višjo predstavo in imeli žogo občutno več v svojih nogah in tako prevladovali na zelenici v Lizboni. Že v prvi minuti sta Messi in Sanchez vnovič dokazala, da se na zelenico odlično ujemata. Messi je namreč mojstrsko našel strelca prvega gola, ki se je prikradel za hrbet domači obrambi, toda meril nenatančno v daljši vratarjev kot.

Če je Valdes blestel v prvem polčasu, pa si je v drugem delu tekem privoščil napako, ki pa se k sreči ni končala z golom Benfice. Španski vratar je po eni od akcij domače ekipe narobe ocenil let žoge in »zaplaval« v prazno, a se je še pravočasno posredoval Mascherano in žogo odbil z igrišča.

Katalonci so imeli odgovor. Že v naslednjem napadu so namreč uspeli še drugič zatresti mrežo Benfice - spet je bil v vlogi podajalca Messi, ki je hitro potegnil v protinapad, preigral nekaj domačih igralcev in podal do Cesca Fabregasa, ki je z močnim strelom zadel za 2:0.

Zlomljena roka Puyola?

V 70. minuti je Messi pripravil in zapravil priložnost za neulovljivo vodstvo, saj je v kazenskem prostoru predolgo okleval ter si na hrbet nakopal preveč domačih branilcev, ki so razčistili položaj. Argentinski virtouz je le nekaj minut kasneje poizkusil še s strelom z glavo.

V 77. minuti pa je Carles Puyol v boju za skok grdo padel na zelenico in obležal na tleh. Gostujoči kapetan je takoj nemočno dvignil roko in prosil za menjavo, na igrišče je pritekel Alex Song, Puyola pa so z nosili odnesli na pregled. Zdi se, da si je steber obrambe Barcelone huje poškodoval levo ramo, morda je prišlo celo do zloma. Do konca tekme zadetkov nismo več videli, so se pa na zelenici vrstili številni prekrški.