Liga prvakov: Veszprem premočan v Zlatorogu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 4. kolu lige prvakov zabeležili poraz z Veszpremom z rezultatom 21:24.

18. oktober 2014 16.58
Rokomet Celje Nedelo
G. L., Delo.si

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 4. kolu lige prvakov dolgo zelo dobro upirali favoriziranemu Veszpremu, na koncu pa mu v Zlatorogu morali priznati poraz z rezultatom 21:24. Rokometaša, ki bi s svojo igro izstopal, Celjani nocoj niso imeli, so pa prikazali dobro kolektivno igro s poudarkom na zelo dobri obrambi. Pri gostih, ki jih je v Celju spodbujalo kar 1200 navijačev, je bil s sedmimi goli najuspešnejši Momir Ilić, pri Celjanih pa s petimi znova Miha Zarabec.

V prvih minutah tekme smo v skoraj povsem polnem Zlatorogu videli predvsem čvrsto in precej moško igro v obrambi obeh ekip, ki je prinesla malo zadetkov na obeh straneh. Druga izkoriščena sedemmetrovka Zarabca je po slabih desetih minutah igre prinesla nizko izenačenje na 2:2. Blaž Blagotinšek je šele v 14. minuti dosegel sploh prvi gol Celja iz igre. Tudi v naslednjih minutah so bili Madžari izjemno kompaktni v obrambi in povedli z rezultatom 7:3. S svojim prvim golom je njihovo začetno premoč nekoliko ublažil Ivan Slišković ter s svojim tretjim nato še Zarabec. Ob zaostanku Celja z 8:5 sta bila izključena tako Luka Žvižej kot Šime Ivić, a je Matevž Skok z odlično obrambo preprečil višje vodstvo gostov.

A sledili sta dve zaporedni napaki Zarabca, ki sta gostom omogočili prednost z rezultatom 11:5. Dva igralca več so imeli nato tudi Celjani, ki so se ob uspešno realizirani sedemetrovki Sliškovića ter golom Davida Razgorja znižali na 12:8 za Veszprem. Kljub igralcu manj so udarec vrnili tudi gostje v rdečem. Ti so prek krožnega napadalca Andreasa Nilssona še enkrat prebili obrambo Celjanov. V zadnji sekundi prvega polčasa je po napaki Celjanov zadel še Peter Gulyas in postavil končni rezultat prvega polčasa 9:14 za slovenske vzhodne sosede. Najboljša strelca gostov sta bila Momir Ilić in Nilsson, ki sta zadela po štirikrat, Zarabec je za domače prispeval tri gole.

V drugem polčasu ekipi enakovredni

Celjani so drugi polčas začeli bolje in se z delnim izidom 2:0 približali na tri gole zaostanka. Nadaljevala pa se je moška igra na obeh straneh. Če smo v prvem polčasu gledali trdni in agresivni obrambi, smo v drugem videli predvsem agresivni, ne pa več tako trdni, saj je na začetku nadaljevanja padlo kar nekaj zadetkov na obeh straneh. Najvidnejši igralec na parketu na začetku drugega dela je bil Razgor, ki je najprej zapravil sedemmetrovko in protinapad, nato pa z lepim golom znižal na le dva gola zaostanka za Celjane.

A gostje so hitro umirili domače, ki so bili v naletu in z goloma Renata Sulića ter Christiana Zeitza znova povedli za štiri zadetke. Ekipi sta se nato ustalili na podobni razliki, čeprav Veszprem ni bil več tako superioren, kot v prvem delu. Po golu Žvižeja so se deset minut pred koncem tekme Celjani približali le na gol zaostanka in tekma je bila znova povsem odprta. Sledil je celo napad za izenačenje - prvo po izidu 2:2 -, a je po novi napaki Zarabca namesto tega zadel Gašper Marguč in Veszprem znova popeljal na varnejšo razliko dveh golov. Tekma se je v podobnem tempu tudi nadaljevala, Celjanom pa nikakor ni uspelo izenačiti. No, na drugi strani tudi gostom ni uspelo povesti z več kot dvema zadetkoma prednosti, s takšno razliko pa sta moštvi vstopili tudi v zadnjo minuto tekme. Z zadetkom Ilića so gostje za tri zopet povedli ravno povsem ob koncu in prek meje odnesli pomembni dve točki.

Celjani so tako po domačem porazu z makedonskim Vardarjem in gostujočim proti Montpellierju doživeli še tretjega v letošnji ligi prvakov. Dve točki  so zabeležili le na gostovanju pri Čehovskih medvedih v Rusiji. Celjska ekipa bo naslednjo tekmo igrala 13. novembra, ko bo gostovala pri nemškem Rhein-Neckarju Lownu.