Liga prvakov: v Madridu deževali goli, napredovala še Inter in Bayern

V 5. kolu nogometne lige prvakov je Real Madrid na Santiago Bernabeu s kar 6:2 premagal zagrebški Dinamo.

22. november 2011 17.56
22. november 2011 18.24
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - V nogometni ligi prvakov so se moštva v predzadnjem kolu skupinskega dela borila za napredovanje v osmino finala. Barceloni, Milanu in Real Madridu, ki so si nastope med najboljših 16 že zagotovili v prejšnjih tekmah, sta se po 5. kolu pridružila še Inter, ki se je z izidom 1:1 razšel s Trabzonsporjem, in Bayern München, ki je doma ugnal Villarreal.

V skupini A je ob sojenju Damirja Skomine Napoli premagal Manchester City (2:1). Italijansko moštvo je slavilo po zaslugi Edinsona Cavanija, ki je prispeval oba zadetka, za City je zadel Mario Balotelli.

Brez zmagovalca se je končala tekma na Old Traffordu, med Manchester Unitedom in Benfico. Portugalsko moštvo je z avtogolom povedlo že v 3. minuti, ko je bil nespreten Jones, rdeči vragi, ki so igrali brez poškodovanega Wayna Rooneyja, pa so izenačili z golom iz prepovedanega položaja. V drugem polčasu so varovanci Alexa Fergusona povedli z golom Fletcherja, a je njihovo vodstvo zdržalo le dve minuti, ko je bil uspešen Aimar.

Na drugi tekmi skupine je Otelul Galati, pri katerem Nejca Skubica ni bilo v ekipi, izgubil proti Baslu z 2:3. Švicarji  tako še upajo na preboj v osmino finala, a bodo v zadnjem kolu gostili United.

Goli so deževali na štadionu Santiago Bernabeu. Real Madrid je mrežo Dinama zatresel že po 83 sekundah, po 20 minutah pa vodil že s 4:0. Po vodstvu 6:0 v drugem polčasu, so Zagrebčani v končnici vendarle dosegli še dva zadetka.

V sredo bodo na sporedu še tekme v skupinah od E do H: Bayer Leverkusen - Chelsea, Valencia - Genk, Arsenal - Borussia Dortmund, Olympique Marseille - Olympiakos Pirej, Zenit Sankt Peterburg - Apoel Nikozija, Šahtar Donjeck - Porto, Bate Borisov - Viktoria Plzen in Milan - Barcelona.

Liga prvakov, 5. kolo:

Skupina A:

Bayern München - Villarreal 3:1 (2:0; Ribery 3., 69., Gomez 23.; De Guzman 50.)
Napoli - Manchester City 2:1 (1:1; Cavani 17., 49.; Balotelli 33.)

Lestvica:
1. Bayern 13 točk
2. Napoli 8
3. Manchester City 7
4. Villarreal 0

Skupina B:

CSKA Moskva - Lille 0:2 (0:0; Berezutski 49./avtogol, Sow 64.)
Trabzonspor - Inter 1:1 (1:1; Altintop 23.; Alvarez 18.)

Lestvica:
1. Inter 10
2. Trabzonspor 6
3. CSKA Moskva 5
4. Lille 5

Skupina C:

Otelul Galati - Basel 2:3 (0:3; Giurgiu 75., Antal 81.; F. Frei 10., A. Frei 14., Streller 37.)
Manchester United - Benfica 2:2 (1:1; Berbatov 30., Fletcher 59.; Jones 3./avtogol, Aimar 61.)

Lyon - Ajax 0:0 (0:0)
Real Madrid - Dinamo Zagreb 6:2 (4:0; Benzema 2., 66., Jose Callejon 6., 49., Higuain 9., Özil 20.; Beqiraj 81., Tomečak 90.)