Liga prvakov: Manchester City v Moskvi zapravil dva gola prednosti, visoki zmagi Bayerna in Šahtarja

Manchester City in CSKA sta se v 3. kolu lige prvakov razšla z neodločenim izidom 2:2, Bayern je v Rimu slavil s 7:1.

21. oktober 2014 17.35
Cyprus Soccer Champions League

Ljubljana - V nogometni ligi prvakov je bil danes pester večer, saj so gledalci na osmih tekmah videli rekordnih štirideset golov.

V derbiju večera je bavarski velikan Bayern s kar 7:1 premagal Romo. Pri gostih je bil dvakrat uspešen Arjen Robben, po enkrat pa so zadeli Mario Götze, Robert Lewandowski, Thomas Müller, Franck Ribery in Xherdan Shaqiri.

Najvišjo zmago večera so dosegli nogometaši Šahtarja, ki so bili s 7:0 boljši od Bateja. Na tekmi je blestel Luiz Adriano, ki je pri zmagi prispeval pet golov, strelca pa sta bila še Alex Teixeira in Douglas Costa.

Barcelona je s 3:1 porazila Ajax. Med strelci je bil tudi argentinski napadalec Lionel Messi, ki je v ligi prvakov dosegel že 69 golov, na večni lestvici tega tekmovanja pa zaostaja le za Špancem Raulom (71).

Manchester City zapravil prednost 2:0

Angleški prvak Manchester City tudi po treh kolih lige prvakov ostaja brez zmage, potem ko je danes v Moskvi igral neodločeno proti Cskaju (2:2).

Meščani so v prvem polčasu prikazali dobro igro in si priborili dva gola prednosti. Akcijo za prvi gol je začel David Silva v 29. minuti, ki je z globinsko podajo zaposlil Sergia Agüera, Argentincu pa ni bilo težko zadeti iz neposredne bližine.

City je svoje vodstvo podvojil v 38. minuti, ko je Agüero z desne strani kazenskega prostora podal pred gol, kamor je stekel James Milner in žogo potisnil v mrežo.

Domači so ob polčasu opravili menjavo in namesto Alekseja Berezutckega na igriše poslali Seydouja Doumbio, kar se jim je obrestovalo. Rezervist iz Slonokoščene obale je v 64. minuti unovčil podajo Muse z desne strani, pred golom prehitel Zabaleto in žogo potisnil v mrežo za znižanje zaostanka.

Doumbia se je izkazal tudi v 86. minuti, ko je v kazenskem prostoru izsilil prekršek Kolarova za enajstmetrovko. Odgovornost za strel je prevzel Bebras Natcho in z natančnim strelom izenačil na 2:2, kar je bil na koncu tudi izid tekme.