Liga prvakov: Roma in Manchester City bosta odločala v Rimu, upa tudi CSKA

Roma je bila v Moskvi na pragu zmage, a je Vasilij Berezutskij v sodnikovem podaljšku izenačil na 1:1. Preobrat Cityja.

25. november 2014 15.57
SOCCER-CHAMPIONS/
G. L., Delo.si

Moskva - Nogometaši Rome so že ob 18. uri gostovali v hladni Rusiji in po zadetku zimzelenega Francesca Tottija  proti domačemu CSKA dolgo vodili, a se na koncu morali zadovoljiti s točko. Globoko v sodnikovem podaljšku je ruske upe po uvrstitvi v osmino finala obudil branilec Vasilij Berezutskij, ki je s pravim projektilom razveselil tudi nogometaše Manchester Cityja. Ti so na domačem štadionu po neverjetnem preobratu in hattricku Sergia Agüera ugnali Bayern iz Münchna s 3:2. Poleg argentinskega napadalca je večer v ligi prvakov zaznamoval tudi njegov rojak Lionel Messi, ki je s svojim hattrickom prehitel Raula in postal najboljši strelec v zgodovini lige prvakov. Na svojem kontu ima sedaj že 74 zadetkov.

Angležem so se po zmagi nad Nemci ter remiju v Moskvi precej izboljšale lastne možnosti za napredovanje, saj so Roma, Manchester City in CSKA zdaj s po petimi točkami izenačeni za neulovljivim Bayernom. Italijani so v ruski prestolnici sicer povedli v 43. minuti, ko je s prostega strela zadel kdo drug kot Totti in s tem postavil novo letvico za najstarejšega strelca v zgodovini lige prvakov. Sinovi volkulje so prednost zadržali skorajda do konca, potem pa je iz enega od zadnjih obupanih poizkusov Berezutskij močno streljal in poskrbel za izenačenje. S tem je poskrbel, da se nam obeta razburljivo zadnje kolo, kjer so kljub vsemu v boljšem položaju nogometaši Rome in Manchester Cityja, ki se bodo med seboj pomerili v Rimu.

A vse bi lahko bilo drugače, če City ne bi nocoj premagal Bayerna iz Münchn, ki je v Angliji padel po pravem trilerju. Domači so povedli po enajstmetrovki, ki jo je zakrivil Mehdi Benatia in si ob tem že v 20. minuti tekme prislužil predčasno pot pod prho. Angleži tega v nadaljevanju niso znali podkrepiti s še kakšnim zadetkom, še več, Bayern je po zadetkih Xabija Alonsa in Roberta Lewandovskega izid preobrnil v svojo korist, a to ni bil zadnji preobrat na tekmi. Ob koncu je namreč dvakrat zadel še Agüero in poskrbel za dobro voljo na štadionu Etihad.

V Mariborovi skupini, kjer so varovanci Anteja Šimundže morali priznati premoč Sportingu (3:1), je bila na sporedu tudi tekma med Chelseajem in Schalkejem, ki so jo gladko dobili domači. Londončani so, podobno kot nogometaši Sportinga, povedli že na uvodu tekme, ko je po podaji s kota zadel John Terry. V 29. minuti je Willian povišal na 2:0, Jan Kirchhoff pa je še pred koncem polčasa z avtogolom poskrbel za 3:0. Didier Drogba je v 76. minuti povišal na 4:0, Ramires pa minuto pozneje na 5:0.

Visok je bil tudi rezultat na drugi tekmi, ki se je začela ob 18. uri. V Belorusiji sta se srečala domači BATE in portugalski Porto, ki je brez večjih težav v toplejše kraje odnesel vse tri točke. Prvi polčas se je sicer končal brez zadetkov, v nadaljevanju pa so zadeli Hector Herrera, Jackson Martinez ter Cristian Tello in svojemu klubu zagotovili zanesljivo zmago.

Z nocojšnjimima uspehoma sta si poleg Reala iz Madrida, Borussie Dortmund, Bayerna, Porta, Pariza in Barcelone nastop med šestnajstimi najboljšimi ekipami Stare celine zagotovila tudi Chelsea in Šahtjar.