Liga prvakov: na Parku princev brez golov, Oblak nadigral Ilića

Nogometaši PSG in Reala so si razdelili plen, mreži se nista zatresli. Drugi madridski klub, Atletico, nadigral Astano.

22. oktober 2015 00.51
FBL-EUR-C1-ATLETICO-ASTANA
J. P., Delo.si

Ljubljana - Derbi tretjega kola nogometne lige prvakov v skupinah od A do D gledalcev ni razvajal z zadetki. Na Parku princev je pri PSG gostoval madridski Real, a se mreži nista zatresli. Več so bili pri žogi domači, precej agilnejši pa so bili »galaktiki«, čemur pritrjuje tudi razmerje strelov v okvir vrat (2:4), kotov (4:9), prostih strelov (10:18) in priložnosti za gol (10:16). Obe zasedbi sta tako pokvarili dosedanji stoodstoten izkupiček, sta pa tudi po treh kolih ostali neporaženi.

Zanimivo pa je bilo tudi v skupini C, saj sta se v medsebojniem dvoboju pomerila kluba s slovenskim pridihom, Atletico Madrid s čuvajem mreže Janom Oblakom pa je bil precej boljši od mariborske kvalifikacijske krvnice Astane (4:0), pri kateri si kruh služi tudi Branko Ilić. Oba Slovenca sta na terenu prebila vseh 90 minut, Oblaku ni bilo treba niti pošteno pljuniti v rokavice, saj so v okvir njegovih vrat leteli zgolj trije streli, medtem ko so gostitelji iz enajstih poskusov zadeli štirikrat. No, pravzaprav trikrat, zadnji je Nenada Erića z avtogolom ukanil kar njegov soigralec Denis Dedečko. Madridski kolektiv se je zavihtel v vodstvo skupine C, potem ko je morala do danes najprepričljivejša Benfica na kolena na gostovanju pri Galatasarayu (1:2), pa čeravno je Nicolas Gaitan domačo mrežo zatresel že v drugi minuti.