Liga prvakov: Real Madrid že v prvem polčasu opravil delo na Anfieldu

Real Madrid v derbiju na Anfieldu s 3:0 ugnal Liverpool, Ludogorec z Romanom Bezjakom do zmage nad Baslom v zadnjih sekundah.

22. oktober 2014 19.30
22. oktober 2014 20.00
SOCCER-CHAMPIONS/
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Drugi del tekem 3. kola lige prvakov je minil v znamenju derbija velikanov v skupini B. Na Anfieldu je Liverpool gostil branilce evropskega naslova Real Madrid in doživel grenak poraz. Galaktiki so že v prvem polčasu zabili tri gole in naposled zmagali s 3:0.

Madridčani so na Otok prišli brez poškodovanega Garetha Bala, kar pa za zvezdniško ekipo ni nil nikakršen hendikep. Prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo je namreč v izjemni formi, kar je dokazal tudi na štadionu, kjer je nazadnje igral v časih, ko je bil član Manhester Uniteda, tokrat pa tam vendarle tudi zatresel mrežo.

Liverpool je začel bolj podjetno, aktiven je bil zlasti Raheem Sterling, Steven Gerrard pa z razdalje prvi preizkusil vratarja Ikerja Casillasa. A v odprtem obračunu je kmalu do priložnosti prišel tudi Real, pri katerem jo je lažje skupil James Rodriguez. Madridčani so prevzemali pobudo in v 23. minuti ob prvi resnejši akciji že prišli do vodstva. Strelec? Kajpak Cristiano Ronaldo, ki je v težkem položaju sprejel odlično podajo Rodrigueza in premagal vratarja Simona Mignoleta. Tako je zabil že svoj 70. gol v ligi prvakov in le še en gol oddaljen od rekorda Raula.

A to je bilo očitno le ogrevanje za Real, že v 30. minuti so Madridčani povišali vodstvo. Toni Kroos je z roba kazenskega prostora podal na desno stran, ob oddaljeni vratnici pa je z glavo natančno streljal Karim Benzema. Francoz je 11. minut za tem udaril znova. Po strelu iz kota je bil v zmedi pred golom spet na mestu in poskrbel za vodstvo s 3:0. Ob koncu polčasa bi Liverpool vendar le lahko omilil zaostanek. Iker Casillas je bil nemočen ob izjemnem strelu Coutinha, toda žoga je zadela levo vratnico.

Pred drugim polčasom je v slačilnici Liverpoola ostal Mario Balotelli. Izid se ni spremenil, so pa gledalci videli številne lepe priložnosti. Odlično je v obrambi posredoval Raphael Varane in ustavil strel Joa Allena. Ronaldo je zanj zelo neznačilno zapravil v 64. minuti, ko je bil sam pred Mignoletom, in tako še ostal za rekordom Raula. Naposled ga je na igrišču zamenjal Sami Khedira, Portugalca moštvo potrebuje na sobotnem el clasicu. Liverpool tudi v drugem polčasu ni ustvaril večjega pritiska na vrata Casillasa, v 73. minuti sta nevarno akcijo pripravila Sterling in Adam Lallana, toda rdeči niso dočakali častnega zadetka.

Ludogorec do prvih točk

Slovenski napadalec Roman Bezjak se je z Ludogorcem v Sofiji veselil zmage nad Baslom z 1:0. Z zadetkom v sodnikovem podaljšku jo je zagotovil Yordan Minev. Izgubljene tri točke bi bile še kako boleče za moštvo iz Razgrada, saj so vse od 18. minute igrali z igralcem več, potem ko je Geoffroy Serey Die prejel rdeči karton. Kljub temu bolgarsko moštvo v prvem polčasu ni izkoristilo številčne prednosti na igrišču. Rešili so se šele v izdihljajih tekme, ko Bezjaka ni bilo več na zelenici - v 68. minuti ga je zamenjal Hamza. Ludogorec se je z zgodovinsko zmago celo prebil na drugo mesto v skupini, postal pa je tudi prvo bolgarsko moštvo, ki je osvojilo točke v ligi prvakov.

Slovenski vratar Jan Oblak znova ni dobil priložnosti v vratih Atletica iz Madrida, ki je doma s kar 5:0 premagalo Malmö. Tekmo je sodil slovenski sodnik Matej Jug, med strelce pa se je vpisalo pet različnih nogometašev, to so Koke, Mario Mandžukić, Antoine Griezmann, Diego Godin in Alessio Cerci. Atletico je tako zdaj na vrhu skupine A. V tej skupini je italijanski prvak Juventus znova izgubil, v Pireju je bil z 1:0 boljši Olympiakos.

V skupini C se je obračun med Monacom in Benfico končal brez golov, Bayer pa je v Leverkusnu z le desetimi možmi z 2:0 premagal Zenit. Strelca sta bila Giulio Donati in Kyriakos Papadopoulos, deset minut pred koncem je rdeči karton dobil Wendell.

Bolj pestro je bilo v skupini D. V Istanbulu je Galatasaray doživel pravi debakl, s kar 4:0 je moštvo italijanskega strokovnjaka Cesareja Prandellija premagala Borussia iz Dortmunda. Dva uvodna gola je zabil Pierre-Emerick Aubameyang, sledila mu je mojstrovina Marca Reusa, ki je bila bržkone kar gol večera, zaključil pa je Adrian Ramos, ki se je med strelce vpisal takoj po prihodu na igrišče v 83. minuti. V tej skupini je po pričakovanjih tri točke osvojil tudi Arsenal, toda zadetka za zmago z 2:1 nad Anderlechtom je dosegel šele v izdihljajih tekme v Bruslju. Junak je bil že nekoliko pozabljeni Lukas Podolski.