Liverpool in Arsenal navdušila na derbiju, lisice s polnim izplenom z White Hart Lanea (VIDEO)

Veliki derbi med Liverpoolom in Arsenalom se je končal z neodločenih 3:3. Leicester v zaključku strl Tottenham.

13. januar 2016 21.45
13. januar 2016 22.17
SOCCER-ENGLAND-LIV-ARS/
G. L.
G. L.

Liverpool - Nocojšnji veliki derbi angleškega prvenstva med Liverpoolom in Arsenalom ni razočaral v nobenem pogledu. Gledalci na Anfield Roadu so videli kar šest zadetkov in delitev točk, ki jo je prinesel rezervist Joe Allen z izenačujočim zadetkom v 90. minuti za izid 3:3. V Londonu je v zaključku tekme za zmago Leicestra zadel Robert Huth, zato so topničarji in lisice po novem izenačeni na vrhi premier league s po 43 točkami.

Da se v Liverpoolu obeta izjemna tekma, je bilo jasno že po dvajsetih minutah. Roberto Firmino je domače popeljal v vodstvo v 10. minuti, po izenačenju, za katerega je štiri minute kasneje poskrbel Aaron Ramsey, pa je sijajni Brazilec s pravim evrogolom Liverpoolčane vrnil v vodstvo.

A spet ne za dolgo: že v 25. minuti je na 2:2 poravnal francoski napadalec v četi Arsena Wengerja Olivier Giroud, ki je v 55. minuti zrežiral celo popoln preobrat. Priložnosti tudi v nadaljevanju drugega polčasa ni manjkalo, zadetka pa so si razumljivo bolj želeli domačini.

Dočakali so ga v 90. minuti, ko je le nekaj minut po prihodu na zelenico za erupcijo veselja na domačih tribunah poskrbel Joe Allen in s tem poskrbel, da Arsenal po 21. kolih ni sam na vrhu.

43 točk, kolikor jih ima Arsenal, je tudi v žepu Claudia Ranierija in njegovega Leicester Cityja, ki je nocoj v gosteh odpravil vroči Tottenham z 1:0. Zmago je lisicam v 83. minuti zagotovil nemški branilec Robert Huth, ki je izkoristil podajo avstrijskega kolega iz obrambne vrste Christiana Fuchsa.

Nov spodrsljaj so si nocoj privoščili nogometaši Chelseaja, ki so na svojem Stamford Bridgeu zgolj remizirali z West Bromwichom (2:2), z delitvijo točk pa se je končal tudi obračun Manchester Cityja in Evertona (0:0).