Liverpool se je v ligaškem pokalu znesel nad Southamptonom

Liverpool je v četrtfinalu ligaškega pokala s 6:1 odpravil Southampton. V polfinalu še Man. City, Everton in Stoke.

02. december 2015 23.51
SOC/
M. Ž.
M. Ž.

Southampton - Igralci Liverpoola so v četrtfinalu angleškega ligaškega pokala s kar 6:1 premagali Southampton in ostajajo v igri za lovoriko.

Tekma na štadionu St. Mary's se je začela po željah Southamptona, za katerega je že po štiridesetih sekundah zadel Sadio Mane.

Liverpool se je uspešno pobral po hitrem zaostanku. Pri tem je imel pomembno vlogo Daniel Sturridge, ki je prvič začel tekmo po 4. oktobru. Angleški napadalec je v 25. minuti izenačil na 1:1, le štiri minute kasneje pa je poskrbel za preobrat.

Gostje so tik pred koncem prvega polčasa prek Divocka Origija podvojili svojo prednost, nato pa tudi v drugem polčasu igrali občutno bolje od domačinov. Origi je v 68. minuti zadel še drugič, po petih minutah nadaljevanja je na 5:1 povišal Jordon Ibe, končni rezultat pa je v 86. minuti postavil Origi.

Liverpool bo v polfinalu ligaškega pokala igral proti Stoke Cityju, preostali par pa sestavljata Everton in Manchester City. Prvi tekmi bosta 4. januarja, povratni pa 25. januarja.