Luis Enrique: Tega ne bo pozabil noben otrok v Barceloni! (VIDEO)

Andres Iniesta: »Morali smo narediti nemogoče, toda v nogometu je - očitno - vse mogoče.«

09. marec 2017 11.13
TOPSHOT-FBL-EUR-C1-BARCELONA-PSG

Barcelona - »Tekma ni bila zgolj srhljivka. Bila je več kot to. Noben otrok v Barceloni je ne bo pozabil, spremljala ga bo celo življenje,« po epski zmagi nogometašev Barcelone v povratnem dvoboju osmine finala lige prvakov nad PSG (6:1), ki je športno zgodovino postavila na glavo, ni mogel skrivati evforije trener Luis Enrique, ki ga je del navijačev, javnosti in sedme sile že uvrstil na seznam za odstrel. Vrnil jim je mojstrsko in zmago, s katero je katalonski gigant izničil zaostanek štirih zadetkov s pariške tekme (0:4), posvetil tistim klubskim privržencem, ki so upali in verjeli do zadnjega. Tudi po tem, ko je bil španski prvak še v začetku 88. minute tri zadetke prekratek za napredovanje.

»To je bila zmaga vere. Bolje tega, kar se je zgodilo tokrat, ne morem opisati - zmaga vere igralcev, vere navijačev. Ponavadi navijači v podobnih situacijah deset minut pred koncem že začnejo zapuščati štadion, tokrat niso. Kdor je, je zamudil zgodovino. Na valentinovo smo morali sklonjenih glav požirati kritike, tokrat nismo imel več česa izgubiti, saj smo vse izgubili že v Parizu. Ravno zato je nogomet tako edinstven, enkraten, šport za 'norce'. Vselej ti ponudi priložnost, da se odkupiš,« se je po daleč najslajši zmagi v trenerski karieri razgovoril Luis Enrique in dodal: »To je bil vrtinec čustev. Čutim enako kot vsi, ki so jokali od sreče, čeprav sam nisem jokal. Nisem mogel, pa bi rad.«

Kritikom je zaprl usta tudi s tem, da je v 76. minuti namesto Rafinhe na igrišče poslal zveznega igralca Sergija Roberta, ki je pred tem v klubski majici nazadnje zadel predlanskega 29. septembra ob zmagi Barcelone nad Bayerjem (2:1) v ligi prvakov. Tokrat se mu je obrestovalo, njegov gol v zadnji, peti minuti sodnikovega dodatka je Katalonce obdržal med živimi. »Večkrat sem ga spodbujal, da je zabijal v mladinski konkurenci in bi bil že čas, da zabija tudi v članski. In nato tole! Zelo sem mu zaupal in sem res vesel, da se mu je posrečilo,« je 25-letniku, ki je tretjič zadel v ligi prvakov (in vselej na štadionu Camp Nou), polaskal Enrique.

»V naših navijačih smo imeli dvanajstega igralca na terenu. To je zmaga zanje! Celotna ekipa je opravila izjemno delo, sam pa sem se vrgel na glavo za ta gol,« se je smejalo Robertu, Andres Iniesta pa je dodal: »Ti fantje so zagotovilo, da se je mogoče izvleči tudi iz takšne zagate. V Parizu je šlo vse po zlu, a smo vedeli, kaj moramo storiti. Vedeli smo, da potrebujemo šest zadetkov in prvega karseda zgodaj, da ne bi zblazneli. Morali smo narediti nemogoče, toda v nogometu je - očitno - vse mogoče.« Gerard Pique pa je čestital damam ob prazniku in pristavil: »Jasno, nekoč bomo padli s trona, toda zaenkrat smo še tu, nismo še mrtvi. Čestitam ženam za njihov dan, dan ljubezni. Treba bo povečati število medicinskih sester v porodnišnicah, čez devet mesecev pričakujte 'baby-boom'