Manchester City gladko prek Blackburna, Honda debitiral z golom

Manchester City je na ponovljeni tekmi 3. kola domačega pokala premagal Blackburn, Milan je v 1/8 finala ita. pokala izločil Spezio.

15. januar 2014 23.21
FBL-ESP-CUP-OSASUNA-REALMADRID

Manchester - Nogometaši Manchester Cityja so na ponovljeni tekmi tretjega kola domačega pokala s prepričljivih 5:0 premagali Blackburn in zanesljivo napredovali.

Potem ko se je prva tekma 4. januarja presenetljivo končala brez zmagovalca (1:1), je bila sredina ponovljena tekma povsem drugačna, saj so sinjemodri upravičili vlogo favoritov. Domačini so svoje nasprotnike odpravili s »petardo«, za katero sta po dva gola prispevala Alvaro Negredo in Edin Džeko, preostali gol pa je prispeval povratnik po poškodbi Sergio Agüero, ki je v 72. minuti vstopil v igro, le 49 sekund kasneje pa se je že vpisal med strelce.

Manchester City se bo v četrtem kolu pomeril z Watfordom (25. januar), preostale pare pa si lahko ogledate tukaj.

Honda zadel na debiju

Milan v osmini finala italijanskega pokala ni imel težav z drugoligašem Spezio, ki jo je premagal s 3:1. Za Milančane, ki jih je na tribuni spremljal novi trener Clarence Seedorf, so zadeli Robinho, Giampaolo Pazzini in debirant Keisuke Honda.

Na preostalih današnjih tekmah je bila Siena boljša od Catanie s 4:1, Napoli pa je izločil Atalanto s 3:1. V četrtfinale so se že prej uvrstili Juventus, Fiorentina, Roma, Udinese in Lazio.

Real v četrtfinale

Madridski Real je na povratni tekmi osmine finala domačega pokala z 2:0 premagal Osasuno in napredoval s skupnim izidom 4:0.

Madridčani so povedli v 21. minuti po veliki napaki vratarja Andresa Fernandeza, ki je slabo posredoval pri prostem strelu Cristiana Ronalda, dobitnika zlate žoge za leto 2013, drugi gol pa je prispeval Angel Di Maria v 56. minuti.

Katalonska Barcelona bo svojo povratno tekmo z Getafejem igrala v četrtek ob 22. uri, s prve tekme pa ima štiri gole prednosti.

Znana četverica v polfinalu francoskega ligaškega pokala

V Franciji so potekali dvoboji četrtfinala ligaškega pokala. Potem ko je kot prvi napredoval Paris Saint Germain, so se mu v sredo pridružila še tri moštva. Nantes je s 4:3 izločil Nico, Troyes je s 3:1 premagal Evian, Lyon pa je bil z 2:1 boljši od Marseilla.