Messi in Suarez odklenila Oblakova vrata za tesno zmago Barcelone

Lionel Messi in Luis Suarez sta poskrbela za zmago Kataloncev z 2:1. Atletico več kot 25 minut z dvema igralcema manj.

30. januar 2016 14.36
30. januar 2016 17.09
Spain Soccer La Liga
G. L., M. Ž.

Barcelona - Po 22. kolu španskega prvenstva je na vrhu lestvice le še ena ekipa. Barcelona je na štadionu Camp Nou z 2:1 odpravila madridski Atletico, s katerim si je do danes delila prvo mesto v la ligi. Odpor gostov ni bil slab, sploh če upoštevamo, da so celoten drugi polčas odigrali z igralcem manj, zadnjih 25 minut celo z dvema manj v polju, a je bila tekma kljub temu odprta vse do zadnjega.

Jana Oblaka, ki je do današnje tekme v prvenstvu prejel vsega osem golov, sta premagala Lionel Messi v 30. in Luis Suarez v 38. minuti tekme, po tem ko so gostje v 10. prek Kokeja celo povedli. Škofjeločan v golu Madrižanov je šele drugič v tej sezoni španske lige prejel več kot en zadetek na eni tekmi; dva je prejel tudi na prvi medsebojni tekmi z Barcelono na štadionu Vicente Calderon.

Tekmeca nista štedila drug drugega vse od uvodnega piska v piščalko Undiana Mallienca. Začetek tekme je bil povsem v domeni nogometašev Atletica, ki so najprej resno zagrozili prek Saula Nigueza, a je Claudio Bravo njegov strel z roba kazenskega prostora še uspel izbiti. Brez kakršnihkoli možnosti za uspeh je bil Čilenec v 10. minuti, ko je podajo razpoloženega Nigueza za njegov hrbet pospravil Koke.

Po uvodnem šoku so se Katalonci sčasoma pobrali in prvo resnejšo priložnost zapravili v 29. minuti, ko je poizkus Luisa Suareza odlično ubranil Oblak. Pritisk Barcelone se je še stopnjeval in že v naslednji minuti je po lepi podaji Jordija Albe izenačil Lionel Messi, ki najboljšemu vratarju španskega prvenstva ni dopustil niti premisleka o kakšni paradi.

Škofjeločan je bil precej bližje žogi v 38. minuti, ko se je nekoliko z desne strani pred njim znašel Suarez, ki je Slovenca premagal s strelom med nogama in poskrbel za popoln preobrat. Delnice Atletica so strmoglavile tik pred koncem prvega polčasa, ko si je Filipe Luis z brutalnim štartom v koleno Messija prislužil neposreden rdeči karton.

Atleti so kljub igralcu manj v drugem polčasu začeli pogumno, dokler jih ni v 65. minuti presekala še druga izključitev, ko je po nespametnem štartu na Suareza drugi rumeni karton prejel Diego Godin. Trener gostov Diego Simeone se je takoj zatem odločil, da tekmo povsem zapre, tako da veliko priložnosti do konca nismo več videli. Obračun je bil kljub temu nepredvidljiv vse do konca, v enem od zadnjih napadov se je napadalcem na polovici sezone pridružil tudi Oblak, a do resnejše nevarnosti za domače po prostem strelu Kokeja ni prišlo.