Messi junak argentinske zmage

Lionel Messi je za zmago Argentine nad Urugvajem (3:0) prispeval dva gola.

13. oktober 2012 10.23

Ljubljana - Nogometne reprezentance širom sveta nastopajo v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki ga bo leta 2014 gostila Brazilija. Poleg evropskih držav, med katerimi je Slovenija premagala Ciper, pa so v noči s petka na soboto igrale tudi južnoameriške reprezentance.

Na teh je znova zablestel Argentinec Lionel Messi, ki je prispeval levji delež pri prepričljivi zmagi nad Urugvajem (3:0), saj se je dvakrat vpisal med strelce, poleg njega je bil uspešen tudi Sergio Aguero (vrhunci tekme v spodnjem videu).

Argentinci so vse gole dosegli v drugem polčasu. Kot prvi je zadel Lionel Messi v 65. minuti, potem ko sta z Angelom Di Mario z dvojno podajo izigrala urugvajsko obrambo. Ta je devet minut kasneje znova klonila, za kar je po novi podaji Di Marie poskrbel napadalec Manchester Cityja Sergio Aguero. Končni rezultat 3:0 je postavil Messi v 79. minuti (3:17 v videu), ki je iz prostega strela žogo poslal pod živim zidom in mimo vratarja Fernanda  Muslere. Argentinski nogometaši so s peto zmago ohranili točko prednosti pred Kolumbijo, ki je prav tako vknjižila tri točke.

Zato gredo zasluge edinemu strelcu na tekmi s Paragvajem, Radamelu Falcau, ki je bil uspešen v 52. in 89. minuti. Poleg Argentine in Kolumbije je včeraj zmagal tudi Ekvador, ki je s 3:1 odpravil Čile, medtem ko sta se Bolivija in Peru razšla brez zmagovalca (1:1).