Messi strl Valenciin odpor v četrti minuti sodnikovega dodatka

Nogometaši Bayerja so priznali premoč Hoffenheimu (0:3), na cedilu jih je pustil Volland z izključitvijo v 6. minuti.

23. oktober 2016 15.20
Germany Soccer Bundesliga

Ljubljana - Nogometaši Bayerja so v včerajšnjem dvoboju 8. kola nemškega prvoligaškega tekmovanja doma pokleknili pred Hoffenheimom, ki je bil prepričljivo boljši s 3:0. Moštvo iz Leverkusna je tri zadetke prejelo prvič po 5. marcu letos, ko se je v bundesligi z gostovanja pri Augsburgu vrnilo z neodločenim izidom in točko za končnih 3:3.

Da se gostiteljem ne piše nič dobrega, je bilo 28.716 gledalcem na štadionu BayArena jasno že v šesti minuti, ko je Kevin Volland zrušil prodirajočega Kerema Demirbaya in sodnik Bastian Dankert mu je brez oklevanja pokazal rdeč karton in ga bliskovito poslal pod prho. Bayer ni imel nobenih možnosti za zmago, saj se je v obetavnih napadalnih akcijah znašel le poredko, v okvir vrat pa sprožil enkrat samkrat (tekmec, denimo, kar osemkrat). Kevin Kampl je na igrišču prebil ves dvoboj.

V derbiju 9. kola »serie A« je Milan italijanskemu prvaku Juventusu prizadejal drugi poraz v prvoligaški sezoni (tudi za prvega je pred mesecem dni poskrbel kolektiv iz Milana, Inter Samirja Handanovića) in se mu na razpredelnici približal na zgolj dve točki zaostanka. V Španiji pa je vodstvo na razpredelnici vsaj do danes prevzela Barcelona, ki je odpor domače Valencie lomila vse do zadnjih sekund, naposled pa ji je zmago s 3:2 s svojim drugim golom na tekmi v četrti minuti sodnikovega dodatka z bele točke zagotovil Lionel Messi. Brazilski vratar Diego Alves sicer ni bil daleč.

Lionel Messi je zadel devakrat, enkrat z bele točke. Foto: Manu Fernandez/AP.

VČERAJŠNJI IZIDI

Anglija, 9. kolo

Bournemouth : Tottenham 0:0
Arsenal : Middlesbrough 0:0
Burnley : Everton 2:1 (Sam Vokes, Scott Arfield; Yannick Bolasie)
Hull : Stoke 0:2 (Xherdan Shaqiri 2)
Leicester : Crystal Palace 3:1 (Ahmed Musa, Šindži Okazaki, Christian Fuchs; Yohan Cabaye)
Swansea : Watford 0:0
West Ham : Sunderland 1:0 (Winston Reid)
Liverpool : WBA 2:1 (Sadio Mane, Philippe Coutinho; Gareth McAuley)

Italija, 9. kolo

Sampdoria : Genoa 2:1 (Luis Muriel, Armando Izzo avt.; Luca Rigoni)
Milan : Juventus 1:0 (Manuel Locatelli)

Nemčija, 8. kolo

Bayer : Hoffenheim 0:3 (Kerem Demirbay, Sandro Wagner, Steven Zuber)
Darmstadt : Wolfsburg 3:1 (Anis Ben-Hatira, Laszlo Kleinheisler, Sandro Sirigu; Mario Gomez)
Freiburg : Augsburg 2:1 (Maximilian Philipp, Nils Petersen; Halil Altintop)
Hertha : Köln 2:1 (Vedad Ibišević, Niklas Stark; Anthony Modeste)
Ingolstadt : Borussia D. 3:3 (Almog Cohen, Sario Lezcano 2; Pierre-Emerick Aubameyang, Adrian Ramos, Christian Pulisic)
Bayern : Borussia M. 2:0 (Arturo Vidal, Douglas Costa)

Španija, 9. kolo

Espanyol : Eibar 3:3 (Hernan Perez, Pablo Piatti, Leo Baptistao; Sergi Enrich, Diego Reyes avt., Kike)
Valencia : Barcelona 2:3 (Munir El Haddadi, Rodrigo; Lionel Messi 2, Luis Suarez)
Sociedad : Alaves 3:0 (Xabier Prieto, Willian Jose, Carlos Vela)
Granada : Gijon 0:0