Milan na mestnem derbiju potolkel Inter

Nogometaši Milana so bili v 22. kolu državnega prvenstva na mestnem derbiju boljši od Interja s 3:0.

31. januar 2016 23.27
SOCCER-ITALY/
M. Ž.
M. Ž.

Milano - Nogometaši Milana so v 22. kolu italijanskega prvenstva na domačem San Siru zabeležili zmago nad mestnim tekmecem Interjem (3:0).

Domačini so mrežo slovenskega vratarja Samirja Handanovića prvič zatresli v 35. minuti, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel branilec Alex.

Milan je v nadaljevanju tekme uspešno ustavljal Interjeve napade, nato pa je Alex v svojem kazenskem prostoru podrl Maura Icardija in gostje so imeli na voljo enajstmetrovko. Icardi je prevzel odgovornost za strel in se odločil za strel v levi kot domačega gola, veselje pa mu je preprečila vratnica.

Gostitelji so to kaznovali le tri minute kasneje. Akcijo je začel M'Baye Niang in z desne strani podal pred gol, kjer se je Carlos Bacca odlično znašel med dvema nasprotnikoma in iz neposredne bližine premagal Handanovića.

Slovenski vratar je moral le štiri minute kasneje še tretjič po žogo v svojo mrežo. Gostje so izgubili žogo na svoji polovici in Milan je hitro krenil v napad, v katerem je žogo na desni strani sprejel M'Baye Niang in udaril proti vratom, Samir Handanović je ta poskus še ustavil, nato pa se je žoga odbila nazaj k Niangu, ki je bil v drugo bolj natančen in je zadel za končnih 3:0.

Po popolnem 22 kolu je na vrhu lestvice Napoli s 50 točkami, drugi je Juventus z 48 točkami in tretja Fiorentina z 42 točkami, Inter je četrti (41), Milan pa šesti (36).

Rezultati 22. kola

Milan - Inter 3:0 (1:0)

Alex 35., Bacca 73., Niang 77.

(Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo)

Napoli - Empoli 5:1 (2:1)

Higuain 33., Insigne 37., Callejon 83., 88.; Paredes 28.

Chievo - Juventus 0:4 (0:2)

Morata 6., 40., Alex Sandro 61., Pogba 67.

(Valter Birsa je za Chievo igral do 68. minute, Boštjana Cesarja ni bilo v kadru zaradi rdečega kartona)

Udinese - Lazio 0:0

Torino - Verona 0:0

Genoa - Fiorentina 0:0

(Josip Iličić je za Fiorentino igral do 56. minute)

Bologna - Sampdoria 3:2 (2:0)

Mounier 12., Donsah 24., Destro 88./11-m; Murel 54., Correa 80.

Carpi - Palermo 1:1 (0:1)

Mancosu 74./11-m; Gilardino 24.

(Vid Belec je za Carpi branil vso tekmo, Andraž Struna je za Palermo igral vso tekmo, Siniša Anđelković pa je bil na klopi Palerma)

Atalanta - Sassuolo 1:1 (1:1)