Mladi Slovenci še drugič strli črnogorske vrstnike

V drugem polčasu sta za zmago z 2:0 zadela rezervista Jan Mlakar in Matic Vrbanec. V ponedeljek s Francozi.

09. november 2017 23.06

Nova Gorica - Tudi po četrtem kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2019 v Italiji ostaja slovenska nogometna reprezentanca do 21 let neporažena. Vpisala je še tretjo zmago, drugo nad Črnogorci, od katerih je bila boljša že v Podgorici (3:1), scenarij pa ponovila danes v Novi Gorici z uspehom z 2:0. Izbranci selektorja Primoža Glihe imajo tako na drugem mestu razpredelnice skupine 9 v žepu deset točk oziroma dve manj kot francoski vrstniki, s katerimi se bodo pomerili v ponedeljek v Domžalah. Na prvenstvo se ob gostiteljici Italiji uvrstijo zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin, najboljše štiri drugouvrščene zasedbe pa romajo v dodatne kvalifikacije.

V prvem polčasu gostitelji, ki so igrali brez prvega asa Jana Repasa, niso blesteli, pravzaprav so bili Črnogorci 60-odstotno pri žogi, vendar pa se mreži nista zatresli. Gliha je imel srečno roko pri izbiri menjav - po glavnem odmoru je namreč v igro poslal Jana Mlakarja in Matica Vrbanca, oba sta precej poživila igro in se mu za priložnost zahvalila z zadetkoma. Najprej je v 61. minuti 19-letni napadalec Venezie Mlakar izkoristil podajo Martina Kramariča in s kakih 20 metrov matiral Matijo Šarkića, nato pa se je v 80. minuti izkazal še kot asistent, med strelce pa se je vpisal Aluminijev 21-letni zvezni igralec Vrbanec.