Mladi Slovenci v Kopru ugnali Irce

Slovenska reprezentanca do 21 let je na kvalifikacijski tekmi za EP 2017 s 3:1 premagala Irce.

28. marec 2016 19.32
28. marec 2016 19.54
NOGOMET Slovenija - Makedonija
M. Ž.
M. Ž.

Koper - Slovenska reprezentanca do 21 let je na sedmi tekmi kvalifikacij za EP 2017 v Kopru premagala Irsko s 3:1 in dosegla peto zmago.

Slovenija se je z zmago povzpela na drugo mesto (15 točk), pred njo je Italija (16), ki ima tekmo manj, na tretjem mestu pa Srbija (13), ki jo prav tako še čaka tekma sedmega kola.

Slovenci so povedli v štirinajsti minuti, ko je Miha Zajc priboril udarec iz kota in ga tudi izvedel, njegovo podajo je pred golom pričakal osamljeni kapetan Luka Kranjc in žogo iz neposredne bližine potisnil v mrežo. To je bil tudi edini gol v prvem polčasu.

Slovenski nogometaši so vodstvo podvojili v 55. minuti z bele točke. Aljaža Krefla je v kazenskem prostoru podrl Sean Long in sodnik je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Gregor Bajde in natančno meril v levi spodnji kot.

Irska je izid znižala v 65. minuti, ko je Callum O'Dowda sprožil s šestnajstih metrov, vratarju Gregi Sorčanu pa je nespretno posredoval in žoga je končala v mreži.

Slovenska reprezentanca je zmago potrdila v 72. minuti, ko je iz prostega strela zadel Miha Zajc. Ta je z leve strani žogo poslal prek živega zidu, vratar Ian Lawlor je bil brez moči. Tekma se je končala z izidom 3:1.

»Irci so blazno trdi, malce nesramni igralci, niso vračali žoge. Nasprotna ekipa, proti kateri igra, težko zmaga. Njihov gol in pojavi se panika. Drugi polčas smo namerno igrali bolj odprto. Igrajo blazno čvrsto, močni so v protinapadu. Vedeli smo, da bodo napadli, da se ne bodo predali. So nesramni, so hitri, agresivni, to je otoška igra. To je kultura, ki bi jo morali prenesti sem v naš nogomet,« je po zmagi povedal slovenski selektor Primož Gliha.

Na evropsko prvenstvo se bodo uvrstili zmagovalci skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa se bodo pomerile v dodatnih kvalifikacijah.