Mladi Slovenci visoko odpravili Andoro

Slovenski nogometaši do 21 let so v kvalifikacijah za EP 2017 slavili v Andori s 5:0.

13. oktober 2015 21.59

Andorra La Vella - Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na svoji peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 brez težav slavila v Andori s 5:0.

Slovenci so s tem dosegli tretjo zmago in se povzpeli na drugo mesto skupine 2, pri čemer imajo enak točkovni izkupiček kot vodilna Srbija, ki pa je odigrala dve tekmi manj.

Varovanci Primoža Glihe so na tekmi povedli že v šesti minuti z golom Jona Gorenca Stankoviča. Slovenci so v prvem polčasu pokazali več od gostiteljev in sprožili sedem strelov (razmerje 7:0), a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

V drugem polčasu pa se je slovenski reprezentanci odprlo. Leo Štulac je med 48. in 52. minuto dosegel dva gola in poskrbel za vodstvo s 3:0, nato pa je bil dvakrat uspešen še Žiga Kastrevec (55. in 81. minuta), ki je postavil končni izid 5:0.

Slovenci bodo naslednjo tekmo igrali 17. novembra, ko se bodo na Bonifiki pomerili s Srbi.