Mladi Slovenci vodili z 2:0, a izvlekli le točko

Mladi izbranci selektorja Tomaža Kavčiča po neumnosti izpustili iz rok prvo zmago v kvalifikacijskem ciklusu.

12. oktober 2013 02.04
J. P., Delo.si

Ålborg - Slovenski nogometaši do 21 let v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2015 še naprej neuspešno lovijo prvo zmago. V četrtem dvoboju so se z Danskimi vrstniki razšli z 2:2 (2:0), čeprav je ob odmoru dišalo po njihovem popolnem uspehu. Izbranci selektorja Tomaža Kavčiča imajo zdaj v žepu dve točki, s čimer drži predzadnje mesto v skupini II, zgolj pred Andoro.

»Nekje bo treba nadomestiti točke, izgubljene proti Estoniji,« se je Kavčič pridušal pred začetkom dvoboja. Sprva je kazalo, da se bo to zgodilo na Danskem. Že v 24. minuti so namreč njegovi mladi izbranci vodili z 2:0, v razmaku zgolj sedmih minut sta zadela Enej Jelenič s strelom s 17 mestrov in Andraž Šporar iz obrata po podaji Harisa Vučkića. Kako nemočni so bili v tem delu gostitelji, zgovorno pove podatek, da so si do odmora priigrali eno samo priložnost.

Zato pa je v nadaljevanju že prvo izkoristil Pierre Højbjerg, ki je iz povsem nenevarne akcije gostitelje spet vrnil v igro, v 74. minuti pa jim je zagotovil še točko, s katero so zadržali drugo mesto na razpredelnici. Zadnji del je bil spet slovenski, najlepšo priložnost si je priigral Dejan Trajkovski, a ni bil uspešen.

»Izid je realen, fantom nimam česa očitati. V tekmo smo šli povsem po dogovoru, proti odličnemu tekmecu se nismo branili, malo smo počakali, nato pa prek hitrih prehodov prišli do dveh priložnosti in ju izkoristili. Žal smo takoj na začetku drugega polčasa dobili gol domala iz ničesar, kar je dalo Dancem krila. Čeprav so grozili iz prekinitev, jim pravih priložnosti nismo dopustili, pa so vseeno izenačili. V zadnjih minutah so se nam ponudile tri lepe priložnosti, žal pa nismo bili natančni,« je ocenil selektor Tomaž Kavčič.

DANSKA : SLOVENIJA 2:2 (0:2)

Strelci: 0:1 - Jelenič (17.), 0:2 - Šporar (24.), 1:2 - Højbjerg (46.), 2:2 - Højbjerg (74.).

Danska: Rønnow, Remmer, A. Christensen, Larsen, Knudsen, L. Christensen, Thomsen, Højbjerg, Poulsen (od 68. Andersen), Brock-Madsen (od 81. Illum), Falk.

Slovenija: Jug, Mitrović, Krajnc, Trajkovski, Črnic (od 85. Kous), Vučkić, Vrhovec (od 74. Pučko), Palčič, Dervišević (od 62. Majer), Šporar, Jelenič.