Mladim nogometašem točka proti Angliji

Slovenska reprezentanca do 19 let je na prvi tekmi kvalifikacij za EP 2014 igrala neodločeno proti Angliji (1:1).

10. oktober 2013 20.24

Ptuj - Slovenska nogometna reprezentanca do 19 let je danes začela s tekmami prvega kola kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2014 in osvojila točko proti Angliji (1:1).

Slovenci so tekmo na Ptuju začeli obetavno in povedli v 13. minuti, ko je Petar Stojanović z globinsko podajo zaposlil Maksa Barišiča, ta je preigral vratarja Mitchella Beeneya in zadel za 1:0.

Slovenski nogometaši so imeli v nadaljevanju prvega polčasa dve priložnosti za podvojitev vodstva, vendar se izid ni spremenil. Najprej je Luka Gajič v 35. minuti sprožil naravnost v vratarja, sedem minut kasneje pa je Barišič poskusil z glavo, vendar ni meril dovolj natančno.

Angleški nogometaši so vse do 85. minute neuspešno napadali za izenačenje, ki jim je ga je nato priskrbel Lewis Baker. Otočani bi le dve minuti kasneje skoraj povedli, vendar je Chuba Akpom žogo poslal mimo leve vratnice slovenskega gola, tekma pa se je končala z delitvijo točk.

Na preostali tekmi skupine 9 je Švica s prepričljivih 4:0 premagala Andoro.

V elitni del kvalifikacij se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene ekipe iz 13 kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena.