Mojstrski prvenec Vardyja ob angleški zmagi nad Nemci (VIDEO)

Angleška nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Berlinu s 3:2 premagala aktualne svetovne prvake Nemce.

26. marec 2016 18.13
SOC/
Š. Ro.
Š. Ro.

Berlin - Nocojšnji vrhunec prijateljskih nogometnih obračunov je bil na sporedu na olimpijskem štadionu v Berlinu, s srečanjem nogometnih velesil Nemčije in Anglije. Aktualni svetovni prvaki so morali priznati premoč gostom z Otoka, ki so zasluženo zmagali s 3:2.

Na tak razplet tekme sprva ni kazalo. Nemci so prvi polčas zaključili z vodstvom z 1:0 in golu Tonija Kroosa, prednost pa povišali v 57. z zadetkom Maria Gomeza. Toda že štiri minute pozneje je znižal Harry Kane, v drugem delu drugega polčasa pa so se angleškemu selektorju Royu Hodgdonu močno obrestovale še menjave. Jamie Vardy in Ross Barkley sta na igrišče prišla v 71. minuti in takoj upravičila zaupanje selektorja. V tej sezoni najbolj vroči igralec angleške lige Vardy je v 74. minuti tako zabil svoj prvi reprezentančni gol, in to pravo mojstrovino s peto. Angleži so v zadnjih minutah močno stopnjevali pritisk, bili boljše moštvo in bili za to nagrajeni tudi zmago. To je v sodnikovem dodatku zagotovil Eric Dier.

Litovska reprezentanca, ki bo 4. septembra prva tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2018, je že pred tem v Moskvi izgubila proti Rusiji z 0:3. Ruse je v 41. minuti v vodstvo popeljal napadalec Krasnodarja Fedor Smolov, v 61. minuti je vezist moskovskega CSKA Aleksander Golovin z lepim volejem z roba kazenskega prostora povišal na 2:0, za 3:0 pa je v 72. minuti zadel Denis Glušakov, vezist moskovskega Spartaka.

Avstrija je z goloma soigralca Andraža Šporarja pri Baslu Marca Janka in Stuttgartovega Martina Harnika že po 13 minutah vodila z 2:0, končni izid 2:1 pa je v 47. minuti postavil Ermir Lenjani, ki igra za Nantes.

Poljska je gladko s 5:0 premagala Finsko, Kamil Grosicki (Rennes), Pawel Wszolek (Hellas Verona) in Filip Starzynski (Zaglebie) so zadeli že v prvem polčasu. Wszolek in Grosicki sta v drugem delu le še dokončala delo.

Hrvaška je v Budimpešti igrala neodločeno 1:1 z Madžarsko, tako da se je končal niz štirih zaporednih zmag. Hrvati so povedli v 29. minuti prek Juventusovega Maria Mandžukića, gostitelji pa so izenačili v 79. minuti prek Balasza Dzsudzsaka (Bursaspor).