Na prvi tekmi minimalna zmaga Gremia (VIDEO)

Nogometaši Gremia se na povratno tekmo finala južnoameriške lige prvakov odpravljajo z zmago z 1:0.

23. november 2017 16.31
SOCCER-LIBERTADORES-GRE-LAN/
N. Gr., STA
N. Gr., STA

Porto Alegre - Brazilski Gremio bo na povratno tekmo finala južnoameriškega nogometnega pokala Libertadores odšel s prednostjo enega gola. V prvi, domači tekmi je argentinski Lanus premagal z 1:0, strelec edinega gola je bil v 82. minuti rezervist Cicero, ki je deset minut po prihodu na igrišče izkoristil podajo Jaela.

Gremio, dvakratni prvak tega tekmovanja, ki v finalu nastopa petič, je bil vso tekmo boljši, njegova zmaga bi lahko bila tudi višja, a je zapravil veliko priložnosti. Že v prvem polčasu pa bi lahko v polno zadeli tudi gosti, sicer debitanti v finalih, Diego Braghieri je imel lepo priložnost, toda izkazal se je domači vratar Marcelo Grohe.

Tekma je imela svoj burni uvod, saj so Argentinci obtožili gostitelje, da so na njihov trening, ki je bil zaprt za javnost, poslali vohune. Ti so goste snemali s pomočjo dronov in kamer, skritih v drevesih in bližnjih stavbah. Tudi sama obračun je bil poln nervoze, čilski sodnik Julio Bascunan je imel veliko dela.