Nemci in Kamerunci brez zmagovalca, Riberyjeva poškodba straši Francoze

Nogometaši Nemčije in Kameruna so se na prijateljski tekmi razšli z 0:0, Belgija je premagala Švedsko z 2:0.

02. junij 2014 00.17
FBL-WC-2014-FRIENDLY-FRA-PAR

Mönchengladbach - Reprezentanci Nemčije in Kameruna sta se pomerili na prijateljski tekmi v Mönchengladbachu, končni rezultat je bil 2:2.

Nemci, ki so nastopili brez nosilcev Philippa Lahma, Manuela Neuerja in Bastian Schweinsteigerja, so se v 62. minuti znašli v zaostanku, potem ko je zadel kamerunski zvezdnik Samuel Eto'o v 62. minuti.

Nemčija je v le devetih minutah rezultat obrnila v svojo korist, strelca sta bila Thomas Müller (66.) in Andre Schürrle (71.), končni izid tekme pa je v 78. minuti postavil Eric Maxim Choupo-Moting.

Na preostalih tekmah so ZDA z 2:1 premagale Turčijo, Belgija pa je z goloma Romeluja Lukakuja in Edena Hazarda porazila Švedsko (2:0).

Kako resna je poškodba Riberyja?

Francoska reprezentanca je v Nici gostila Paragvaj, tekma se je končala z izidom 1:1. Za Francijo je zadel Antoine Griezmann v 82. minuti - to je bil njegov prvi reprezentančni gol - za Paragvaj pa Victor Caceres v 89. minuti.

Že pred tekmo je francoski L'Equipe objavil odmevno novico, da bo francoski zvezdnik Franck Ribery zaradi težav s hrbtom izpustil svetovno prvenstvo.

V francoski reprezentanci še niso sporočili, kakšno je zdravstveno stanje 31-letnega vezista Bayerna, ki v torek ni sodeloval pri zmagi nad Norveško (4:0), danes pa je vso tekmo presedel na klopi za rezerviste.