Nemci z zmago polepšali Schweinsteigerjevo slovo

Nemci so na prijateljski tekmi premagali Fince z 2:0, v središču pozornosti pa je bil Bastian Schweinsteiger.

01. september 2016 01.04
Germany Soccer Finland
M. Ž.
M. Ž.

Mönchengladbach - Nemška nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Mönchengladbachu z 2:0 premagala Finsko, tekmo pa je zaznamovalo slovo dolgoletnega reprezentanta Bastiana Schweinsteigerja.

32-letni vezist je za reprezentanco igral od leta 2004 in nastopil na 120 tekmah, vrhunec pa je doživel leta 2014, ko je Nemčiji pomagal do naslova svetovnega prvaka.

Schweinsteiger je svojo reprezentančno slovo oznanil že po evropskem prvenstvu v Franciji, vendar pa mu je Nemška nogometna zveza pripravila še posebno poslovilno tekmo.

Nogometašu so se najprej zahvalili pred samo tekmo in mu podelili posebno darilo, kar ga je ganilo do solz. Nemški reprezentant je nato tekmo začel v prvi postavi in igral do 68. minute, ob menjavi pa je bil deležen še stoječih ovacij.

Njegovi soigralci so slovo popestrili z zmago. Prvi gol je v 55. minuti dosegel Max Meyer, končni izid pa je v 77. minuti postavil Mesut Özil.

Tudi Keane v reprezentančni pokoj

Danes je svojo zadnjo reprezentančno tekmo odigral tudi 36-letni irski napadalec Robbie Keane. Tudi on se je poslovil z zmago, saj je bila Irska v Dublinu s 4:0 boljša od Omana.

Keane je slovo začinil z golom, ki ga je dosegel v 30. minuti. Svojo reprezentančno kariero je tako sklenil s 146 odigranimi tekmami in 68 goli. Za Irsko je dvakrat zadel Jonathan Walters, preostali gol pa je dosegel Roby Brady.